Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

ŠKOLA PLNÁ KADEŘNÍKŮ ,

Vybrat si střední školu není jednoduché. Rodiče se většinou řídí vidinou dobrého uplatnění svého potomka v praxi, zatímco žákům, kteří v 15 letech mají o budoucím povolání jen mlhavou představu, záleží především na tom, aby ve škole nebyla nuda. STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ KADEŘNICKÉ v Praze 8, Karlínské náměstí, splňuje oba požadavky.

Svědčí o tom nejen každoročně zaplněné čtyři třídy prvních ročníků, ale i titul Střední roku, který jako nejlepší střední škola v Praze opakovaně získává od svých žáků.

Vyhlášené SOU kadeřnické v Praze 8 oslavilo před dvěma lety 50. výročí svého založení. Mezi jeho absolventy patří taková kadeřnická esa, jako jsou Petra Měchurová, Dáda Kusá, Tomáš Kotlár a řada dalších. Přestože patří ve svém oboru k nejlepším, na školu nezapomínají a pomáhají jí vychovávat nové generace kadeřníků. „Jsme rádi, že se přicházejí podělit s našimi žáky o zkušenosti a dovednosti. Umožňují jim také docházet do svých salonů na praxi a těm nejšikovnějším často nabídnou zaměstnání,“ říká současný ředitel Mgr. Jan Cigánik, který školu sám před lety absolvoval.

Škola nabízí žákům nejen teoretické vzdělání, ale i praxi ve vlastních kadeřnických provozovnách, kde se pod vedením zkušených učitelů odborného výcviku naučí všechno od základních dámských i pánských střihů, přes výtraty a pokládané vlny až po náročné večerní výčesy. „Provozovny jsou otevřeny veřejnosti, takže žáci už od prvních ročníků poznávají chod běžného kadeřnického salonu a učí se jednat se zákazníky,“ vysvětluje ředitel. Každoročně pořádá škola soutěž v účesové tvorbě a vítěze vysílá do juniorských soutěží . Žáci pravidelně přivážejí ocenění například z českobudějovické Harmonie či Děčínské vlny, ale i z technické kategorie na Mistrovství Slovenska v Nových Zámcích.

Related posts

Cena elektřiny se bude opět měnit

Afri

Pozvánka do kina: Babovřesky 3

Afri

Život dětem, Česká olympijská nadace a Aukro.cz odstartovaly charitativní aukci dřevěných slůňat

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady