Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy Politika

Škola na odstřel?

IMG_0919[2]
Škola
Město má málo školních budov a hodně nových prvňáčků, a tak nastává nerudovská otázka, kam s nimi. A tak se Magistrát hlavního města Prahy (nebo to byla Městská část Praha 8, jak píše server.denik.cz?), že nedostatek míst vyřeší s elegancí krále Šalamouna slučováním některých škol anebo jejich přesunutím na jinou adresu. Takový osud má postihnout i Odborné učiliště a Praktickou školu Chabařovická na Praze 8.

I když na téma slučování tohoto učiliště pod jednu střechu s podobně zaměřenou školou na Vyšehradě proběhla s pedagogy i rodiči žáků debata, dojmy z ní jsou u některých pedagogů značně rozpačité. Připadali si tam totiž jako v té písničce o kominících: hádali se hádali, vinu sobě dávali. Až na to, že tentokrát nešlo o dva kominíky hádající se o kozí chlup, ale o Městskou část Praha 8 a Magistrát hlavního města Prahy. Pedagogové ani rodiče žáků nechápou, proč se má kapacitně naplněná, dobře fungující škola, sloužící nejen žákům ke vzdělávání, ale i občanům Prahy 8 (a nejen jim, i přespolním), kteří si z učňovské cukrárny a přípravny studené kuchyně objednávají různé dobroty k narozeninám a různým jiným slavnostním příležitostem, stěhovat na Vyšehrad.

Ředitel vyšehradské školy v tom však na rozdíl od rodičů žáků OU a PrŠ Chabařovická a pedagogů působících v této škole nevidí žádný problém. Jak uvedl server deník.cz, počítá totiž s úbytkem žáků, který probíhá jednak kontinuálně a jednak s úbytkem v důsledku inkluze, kdy tento typ škol nebude moci přijímat žáky s lehčími vývojovými poruchami (i kdyby skutečně došlo k úbytku žáků ze dvou výše zmíněných důvodů, pořád ještě je hodně dětí s těžkými poruchami chování. A pak: Opravdu si někdo myslí, že to mezi dětmi s lehčími poruchami bude samý docent? pozn. aut.). Ať to je, jak chce, dění okolo OU a PrŠ Chabařovická vyvolává víc otázek a spekulací než odpovědí na ně. Učitelé, rodiče žáků i žáci samotní si kladou jedinou otázku:  Co dělat?

 

Podobné příspěvky

V Česku se vloni vyrobil rekordní objem zmrzliny

Afri

Cyklista Bábek míří do Tokya

Ilja Hynek

Tip na 1. máje: Nechte o lásce vyprávět hvězdy, v planetáriu chystají speciální pořad

Monika Nováková

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady