Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Senioři z RoSy vyšli popáté na molo, tentokrát se inspirovali Osvobozeným divadlem

Centrum RoSa v Praze 8 Kobylisích se stalo opět centrem módy. Zralé modelky vyšli na červený koberec, aby předvedly aktuální modely.  Letošní módní přehlídka byla ve stylu 30. let s názvem Osvobozená revue Voskovce a Wericha.

Na červený koberec vyšly modelky ve věku mezi 70 a 90 lety. „Módní přehlídka v RoSe je vždy úžasná akce. Je to přehlídka seniorů, kteří do toho jdou s humorem a s nadhledem. A přestože mají různé zdravotní neduhy, pořád jsou při síle. I když jsme staří, stále můžeme být elegantní. Ráda nosím klobouky, tak se určitě v nějakém projdu i po červeném koberci. Čím jsem starší, tím víc se těším,“ říká psycholožka Jiřina Prekopová, nadcházející jubilantka. Nejstarší modelkou byla jednadevadesátiletá paní Vlasta Smrčková.

Návštěvníky čekala atmosféra profesionální přehlídky s modely Marks and Spencer, vizážistkami a doprovodným programem, kde zazněla hudba Jaroslava Ježka a písničky z éry Osvobozeného divadla. Živě zahráli a zazpívali  nevidomí muzikanti z organizace Návštěvy Potmě (z Nadačního fondu Světluška). Patronem módní přehlídky byl syn Jana Wericha.
„Vůbec není pravda, že móda je jen pro mladé. Skvělé je, když každá generace žije naplno. A právě tyto fanoušky mého táty jsem rád přišel podpořit. Mně osobně se nejvíc líbí, když se lidé hezky oblékají a dodržují správný dress code,“ popisuje Jiří Werich Petrášek.

Vzácným hostem byla i herečka Jitka Schneiderová, které je téma letošní módní přehlídky v RoSe blízké. Po studiích totiž hrála v představení Revue Voskovec a Werich a ráda na to vzpomíná. „Ráda vidím, když se propojují generace nejmladších a nejstarších, protože obohacení je často vzájemné. Já ráda nosím to, v čem se cítím dobře a mám pocit, že mi sluší,“ prozrazuje Jitka Schneiderová.

Modelky vyšly na molo v oblečení Marks&Spencer a předvedly šperky navržené výtvarnicí a bývalou českou modelkou Zlatuší Müller “Preciosa by Zlatuše”, která s nimi také připravila choreografii.

FOTO: JAROSLAV HAUER

Podobné příspěvky

Přijďte podpořit charitativní koncert zpěváka Jardy Parčiho…

Šebík

Dne 22.10.2015 se koná od 18:00 hod Slavnostní vernisáž výstavy dětí pod názvem "TVOŘIVÉ RUČIČKY" z Dětského kulturního centra …

Afri

OKStrana s partnery ze strany Zdravého rozumu a Patrioty připravuje mezinárodní konferenci O střetu kultur v pražském TOP hotelu 19. 10. v 10hod.

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady