Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Proběhla vernisáž J.E.Gregora k prodejní výstavě velkoformátových fotografií „Polévka pro oči“

Ve čtvrtek 4. února 2016 proběhla v Praze v OC Palladium za účasti mnoha zajímavých VIP hostů ze světa umění a showbusinessu a médií vernisáž velkoformátových fotografických obrazů fotografa Josefa Edvarda Gregora. Výstavu můžete navštívit do 29. února 2016. Je prodejní a zakoupením foto obrazů bude podpořen neziskový projekt „Mír a zdraví“.

Josef Edvard Gregor je fotograf, jehož cesta k profesionální fotografii vedla obloukem přes studium kybernetiky a ekonomie a dlouholeté působení ve vlastní firmě. Když se ke své vášni pro focení po letech vrátil, prošel obdobím reklamní i reportážní fotografie. Pozornost věnoval také portrétní tvorbě, při které dostal příležitost zvěčnit řadu populárních osobností české umělecké scény.

Postupně začal objevovat své vlastní výrazové prostředky a jeho sklon opouštět zažité konvence jej záhy přenesl mimo rámec běžné tvorby. Jeho doménou se stala velkoformátová fotografie, kterou v rámci nadstandardních rozměrů začíná autor tvořit zcela nový umělecký směr – velkoformátové motivační foto obrazy.

Na výstavě uvidíte sérii devíti motivačních kompozic, které vyvolávají pozitivní změnu ve vědomí člověka, nacházejícího se v jejich blízkosti. Některé z obrazů jsou silnými energetickými zářiči, jiné pomáhají nacházet řešení výhra – výhra, další vyzývají k opuštění komfortní zóny a k přechodu do akce. Jejich velkoformátové zpracování doplňují krátké motivační texty.

Jak říká Pavel Scheufler, fotograf, náš přední historik fotografie a vedoucí lektor foto školy centra FotoŠkoda: „ Jsou to obrazy, které mají více významů a souvislostí a nelze je přečíst povrchně jedním pohledem. Můžete v nich nacházet nové souvislosti i po delší době, co Vám visí doma“.

Touhou autora je motivovat lidi a ukázat jim, že cesta dovnitř i ven vede přes pochopení širších souvislostí. Aby detaily dávaly smysl, je třeba vnímat celek. Jak se to Josefu Edvardovi Gregorovi daří, můžete sami posoudit v prvním patře OC Palladium (na galerii před butikem ALO Diamonds) až do konce měsíce února 2016.

Podobné příspěvky

Praha bojuje se suchem

Afri

Praha 6 si připomněla své stoleté výročí udělením čestných občanství  

Afri

Elektrobusy v BB Centru svezly již 2 milióny cestujících

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady