Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiTiskové ZprávyPřípravy na Trnkovu Zahradu 2 v Malostranské besedě jsou v plném proudu.

Přípravy na Trnkovu Zahradu 2 v Malostranské besedě jsou v plném proudu.

Přípravy na Trnkovu Zahradu 2 v Malostranské besedě jsou v plném proudu.

Praha, 8. únor 2016 – Pět kluků, jedna tajemná zahrada plná pohádkových tvorů a spousta dobrodružství. Zahrada Jiřího Trnky, která baví malé i velké čtenáře již přes půl století a stala jednou z nejoblíbenějších dětských knih vůbec,

získává nyní v pražské Malostranské besedě audiovizuální podobu Originálního kybernetoskopu. Jan a Matyáš Trnkovi vytvořili interaktivní instalaci, která se pohybuje na pomezí výstavy, divadelního představení a animovaného filmu. Jedinečnou šanci prožít knižní příběh a odhalovat jeho tajemství na vlastní kůži dá všem zájemcům už za týden, kdy bude v renesančních prostorách Galerie Malostranské besedy slavnostně zahájena.

„Interaktivní instalace Zahrada 2 vás upoutá svou poetikou a výtvarným stylem, podobně jako její knižní předloha. Avšak v dnešní době můžeme jít díky moderním technologiím zase o kus dál a nabídnout dětem i rodičům nejen umělecký zážitek, ale i velkou zábavu. A o tom je Originální kybernetoskop. Najdete ho v našich půdních prostorách Galerie Malostranské besedy, které jsou vlastně samy o sobě tajemným místem, a proto do nich expozice krásně zapadne,“ přibližuje umělecký ředitel Malostranské besedy David Hanzlík.

Zahrada kombinuje audiovizuální materiál vycházející z Trnkových ilustrací spolu s rekvizitami, scénografií a fyzickými atrakcemi. Jejím cílem je oživit dílo Jiřího Trnky a zároveň ukázat alternativní cestu k rozvíjení dětské fantazie. Instalace je určena pro děti od 4 do 13 let, rodiny, školy a školky.

„Naším cílem není pouze mechanicky přenést obrázky a text knížky do veřejného prostoru, o což se ne vždy úspěšně snaží malá divadla. Podstatou projektu Zahrada 2 je hra, do níž je interaktivně zapojen samotný divák. Ten se tak stává důležitou součástí výstavy, protože celá Zahrada reaguje na jeho podněty a v podstatě ožívá až s jeho aktivitou,“ dodává jeden z autorů projektu Zahrada 2 Matyáš Trnka. Více na www.zahrada2.cz a https://www.startovac.cz/projekty/trnkova-zahrada-2/

d9LFWaKfXbNts1Azy5LO_fNBPZuMplSEmzRBV2TmXo3qso_cmIchvdrJHNPmVShfw-E0680
EqSmWT6ay-7lKe9CqUDO_fNBPZvHwjwM6dlGZyhhBjtUrq2RmIchvdrJHNPmVShfw-E0680

Facebook komentáře

Sdílejte články