Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Přijďte pomoci přírodě!

lesopark

logo_kytkoptakPozemkové spolky – přijďte pomoci přírodě! Český svaz ochránců přírody (ČSOP) a pozemkové spolky, které ČSOP koordinuje, nabízejí i toto léto všem zájemcům o pomoc přírodě smysluplnou práci. Až do poloviny září uvítáme dobrovolníky na řadě terénních akcí. Uskuteční se vesměs na východě republiky – od Orlických hor po Bílé Karpaty. Průběžně doplňovaný seznam akcí a kontakty na organizátory naleznete na http://www.csop.cz.

Managementový tábor

Říká se jim různě. Víkend pro přírodu, managementový tábor, ochranářský tábor… Podstata je však vždy podobná. Sejít se na pár letních dní, pomoci nějakému zajímavému kousku přírody, nejčastěji botanicky a entomologicky cenným loukám a při tom se potkat s dalšími lidmi podobně naladěnými, oživit ta stará a uzavřít nová přátelství a dozvědět se i něco nového zajímavého o přírodě a její ochraně.

Po domluvě s organizátory většinou není nutné účastnit se celé akce, přijet lze pomoci třeba i jen na jeden či dva dny.

Akce pořádají pozemkové spolky – neziskové organizace, pečující o přírodní a kulturní dědictví na základě vlastnického či užívacího práva nebo v úzké spolupráci s vlastníky pozemků. Toto zaručuje zachování hodnot takovýchto míst i v budoucnosti. Hnutí pozemkových spolků, zahrnující dnes v České republice více jak šest desítek organizací, zastřešuje Český svaz ochránců přírody a finančně do Ministerstvo životního prostředí http://pozemkovespolky.csop.cz.

Jan Moravec

Český svaz ochránců přírody

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Život dětem, Česká olympijská nadace a Aukro.cz odstartovaly charitativní aukci dřevěných slůňat

Šebík

Jákl dotočil velkofilm Jan Žižka

Jaroslav Hauer

25 let svobody Litva oslaví nejlepší soudobou komorní hudbou v Novoměstské radnici .

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady