Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Doprava Zprávy z Prahy

Pražské Metro – Linka A

řinášíme vám pár nových informací o připravovaném zprovoznění nových čtyř stanci Pražského metra Linky A. Tyto stanice by měli být pro cestující k dispozici od a bude měřit okolo 6km. Celý nový úsek pražského metra je již v procesu kolaudace a začali dokončovací práce ve venkovním prostředí okolo stanic, které se nemohli provádět. Jedná se o práce sadové a terénní, které právě nemohou být prováděny v zimním období. Desátého dubna by se měla do celého úseku rozjet první zkušební souprava. Poté by se mohli šestého dubna již svést do nových stanic první cestující.


 

borislavka

První novou stanicí je stanice Bořislavka. Dříve se tato stanice označovala jako Červený vrch. Ražená jednolodní stanice, která má ostrovní nástupiště. Je vyhloubena 28,6 metrů pod zemským povrchem a měří 193 metrů. Tato stanice se začala razit jako poslední.


veleslavin

Druhou stanicí je Nádraží Veleslavín. Tato stanice je ražena trojlodním způsobem a je umístěna 20,4 metrů pod zemí o délce 201 metrů. Do budoucna není vyloučena možnost přímého přestupu na vlak, který by vedl na letiště Václava Havla. V současné době v této stanici jsou spuštěny eskalátory v testovacím provozu.


petriny

Třetí stanicí je nejníže položená stanice Petřiny. Je umístěna 38,5 metrů pod zemským povrchem o délce 403 metrů. Jako všechny nové stanice je i tato stanice opatřena bezbarierovým přístupem.


motol

Poslední stanicí, která se pro cestující otevře na novém úseku Pražského metra linky A je Nemocnice Motol. Je umístěna 6,7 metrů pod povrchem a jako jediná stanice z nových stanic má boční nástupiště.

Podobné příspěvky

Záštitu nad mezinárodním stavebním veletrhem FOR ARCH 2015 převezmou prezident, premiér a další osobnosti

Šebík

Světlo a stín Bangladéše

Vinaři slavili úspěchy v Litoměřicích

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady