Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Zprávy z Prahy

Praha se připravuje na vinobraní , vstupné bude symbolické

Vinobraní 1

Návštěvníci  si vyrobí vlastní burčák.

Svátek vína míří do metropole. O víkendu 16. a 17. září bude Vypich na Praze 6 hostit Pražské Vinobraní 2017. Oproti jiným vinobraním v Praze bude vstupné na tuto akci pouze symbolické. Na návštěvníky čeká hned několik novinek. Sami si budou moct vyrobit burčák nebo si při ochutnávkách vína poslechnout zpěváka Raega. Pro děti bude připravena zóna plná her a zábavy.

PRAŽSKÉ VINOBRANÍ
PRAŽSKÉ VINOBRANÍ

Příchod podzimu je spjatý se sklizní a vinobraním. Na slavnosti se právě nyní poctivě připravují vinaři z celé České republiky, aby milovníkům vína dali ochutnat to nejlepší ze své produkce. Česko se v posledních letech řadí ke špičkám ve výrobě vína a vinobraní se stává stále oblíbenějším svátkem. Letos bude vinařům patřit pražský Vypich, kde rozloží své stánky a budou návštěvníkům rozlévat nejen vína ze svých sklepů, ale i nefalšovaný burčák.

Symbolické vstupné

„Pražské vinobraní, které teď intenzivně připravujeme, chceme zpřístupnit co nejširšímu počtu návštěvníků. Proto jsme se na rozdíl od jiných akcí podobného typu rozhodli jen pro symbolické vstupné,“ poodhaluje zákulisí příprav, jeden z organizátorů Pražského Vinobraní. Akce nebude jen oslavou kvalitního vína a burčáku, ale také dobrého jídla.

Pražské vinobraní
Pražské vinobraní

Ačkoli jsou hlavním tahákem akce ochutnávky vína, chybět nebude ani kulturní program. Oba dva dny bude show v rukách moderátora a herce Jana Antonína Duchoslava, který si zahrál například v populárním filmu Sněženky a machři nebo v seriálu Vyprávěj. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo domluvit také koncert zpěváka Reaga, který historicky v Praze vystoupí vůbec poprvé,“ říká Jakub Čížek – organizátor akce.

Výroba burčáku

Pro znalce bude připravený takzvaný salon, kde budou moct ochutnat nejprestižnější vína. „Hlavní atrakcí, kterou jsme pro letošní ročník přichystali, je možnost vyzkoušet si výrobu vlastního burčáku,“ dodává Tomáš Stávek. Organizátoři nezapomněli ani na dětskou zónu se zábavním programem a řadou atrakcí.

Na programu víkendového Pražského Vinobraní 2017 bude také soutěž o věcné ceny, školení nebo přehlídka zpracovatelské techniky určené k pěstování vinné révy. „Na akci si lidé budou moct zakoupit i sazenice vinné révy určené pro pěstování v Praze a ve středních Čechách nebo zahradnické náčiní,“.

O akci Pražské Vinobraní

Pražské Vinobraní proběhne o víkendu 16. a 17. září v Praze 6 na Vypichu. Vinaři zde budou prezentovat víno, připraveny budou ochutnávky, školení, ale i sazenice vinné révy na prodej. Novinkou je možnost vyzkoušet si přípravu vlastního burčáku. Vstupné bude symbolické. Oba dva dny bude připravený kulturní doprovodný program. Více informací najdete na www.PrazskeVinobrani.cz 

Podobné příspěvky

Rockový gladiátoři v O2 areně

Afri

Xindl X vydává osvětový videoklip Růžový brejle

Jaroslav Hauer

Žižkovské pivobraní představí na Parukářce 35 minipivovarů

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady