Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Doprava Zprávy z Prahy

Praha musí zaplatit za tunel Blanka o miliardu více

Za tunelový komplex Blanka musí podle Rozhodčího soudu Praha zaplatit společnosti Metrostav poslední dlužnou miliardu korun. Největší část této čásky padá na problematický Trojský most. Praha vedla několik měsíců dlouhé spor o dlužné čásce, ovšem rozhodnutí Rozhodčího soudu uvítala stejně jako jej uvítaly zástupci firmy se kterou byl spor veden. Metrostav měl již ovšem dříve nařízeno od soudu aby tunelový komplex dostavil do konce září a Praze mělo být zaplaceno čtyři miliardy, z čehož byla část dluhu směřována právě Metrostavu.

V současné době není znám ovšem nový termín otevření tohoto komplexu. Mluví se o dubnu příštího roku, neboť jsou potřeba dodělat některé instalace technologií, které pro tunel dodává společnost ČKD Praha DIZ.

Minulé vedení města, které tehdy vedl primátor Pavel Bém (ODS) a které stavu připravovalo, odhadovalo náklady na celý komplex 21 miliard korun. Již tehdy muselo být jasné, že celý komplex za tuto cenu není možné vybudovat. V současné době si město musí připravit na zaplacení celého komplexu něco okolo 31 miliard korun.

Podobné příspěvky

Sportovní a herní kempy 2013

Afri

Veletrhy řešení VII.: „Podnikat chytře a s odvahou“

Afri

Křest knihy Výstup na vrchol korupce

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady