Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyPrague International Blue Night no. 141- Southern Avenue – Palác Akropolis 21. 4. 2020

Prague International Blue Night no. 141- Southern Avenue – Palác Akropolis 21. 4. 2020

Prague International Blue Night no. 141- Southern Avenue – Palác Akropolis 21. 4. 2020

Energická pětka z Memphisu Southern Avenue svým druhým albem Keep On pořádně foukli do plamenů.

Nyní hlásí příjezd do České republiky, nominaci na Grammy a přípravu nového alba.

Southern AvenueNa svém debutovém albu „Southern Avenue“ z roku 2017 se stejnojmenné pětici z Memphisu podařilo zažehnout hudební revoluci. Jejich organická směs soulu, blues a R&B poukázala na různorodost jejich hudebních kořenů i oddanost zvolenému stylu. Na svém druhém albu „Keep On“, které vyšlo v květnu 2019 svou hudební vizi ještě rozšířili. Nyní Southern Avenue získali za své druhé album „Keep On“ nominaci na hudební cenu Grammy. Za to první získali Blues Music Award. A tato „hudební senzace“ právě oznámila, že se ve své premiéře představí i českému publiku a to 21. dubna v pražském Paláci Akropolis. S největší pravděpobností převezou i nový hudební materiál, který slibují v první polovině roku 2020.

Southern AvenueSouthern Avenue jsou mladí a geniálně nadaní – přenášejí jižanské tradice do 21. století.

Kytarový kouzelník Southern Avenue Ori Naftaly získal skvělou reputaci již v rodném Izraeli, později se spojil s memphiskou zpěvačkou Tierinii Jackson a její sestrou Tikyrou Jackson, která hraje v kapele na bicí. Skupinu doplňuje všestranný klávesák Jeremy Powell.

William Bell, držitel ceny GRAMMY, který hostoval při nahrávání jejich druhého alba Keep On, byl skupinou naprosto nadšen a považoval je za stoprocentní budoucí hvězdy. Hudební kritika ocenila jejich gospelem nasáklé R&B s rockovým cítěním.

Debutové album Southern Avenue z roku 2017 bylo v následujícím roce oceněno prestižní cenou Blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. Za své druhé studiové album Keep On získali nominaci na Grammy Awards v kategorii blues.

 

Videoklip k singlu z nominovaného alba Keep On je k vidění zde:

 

Více informací na:

https://www.southernavenuemusic.com/

https://www.facebook.com/SouthernAvenueMusic/

Koncert pořádá agentura Liver Music.

 

Facebook komentáře

Sdílejte články