Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Pozvánka na mistrovství České republiky ve třídách Laser Radial, 29er a 420

jachting na Lipně

Další mistrovství České republiky v jachtingu se pojede od 28. do 30. srpna na Lipně v Černé v Pošumaví. Závodit se bude ve třídách Laser Radial, 29er a 420. Ve třídě Laser Radial na startu uvidíme všechny naše reprezentantky této olympijské třídy pro ženy, které mají šanci bojovat o kvalifikaci do Tokia – jsou to Martina Bezděková, Klára Himmelová a Alessia Palanti.

Pro dvouposádkový juniorský skif 29er se závod počítá do série Eurocupu, již nyní je přihlášeno 26 posádek ze šesti zemí. Závod slibuje pěknou podívanou, přijeďte fandit našim jachtařům.
jachtařka BezdekovaDvě bramborové medaile přivezli mladí Laseristi z Polska

Do polského Dziwnowa odjeli 12. srpna naši reprezentanti třídy Laser pod vedením trenéra Štěpána Novotného a Alessia Palanti vybojovala na mistrovství Evropy třídy Laser 4.7 v Portugalsku páté místo.

Čtyři dny trénovali naši Laseristé v Polsku ve slabším a středním větru. Tréninku se zúčastnili Klára Himmelová, Jiří Himmel, Jiří Vacula, Andrew Lawson, Zdeněk Vysloužil, Vítězslav Moučka a Mikuláš Vaszi. Později se přidali Jakub, Jiří a Michal Halozkovi a Benjamin Přikryl. K tréninku se připojili také Ondřej Muller a Michal Rais.

Na závody, které začínaly 17. srpna, byla špatná předpověď s větrem do 4 m/s. Bohužel se tato předpověď vyplnila. „První den závodu nakonec foukalo okolo 4 m/s a odjely se tři kvalitní rozjížďky. Druhý den byl nejdříve start odložen o dvě hodiny. Poté začala foukat slabá sea breeze, ve které se šlo na vodu. Bohužel po prvním startu vítr zeslábl pod 2 m/s a rozjížďka byla přerušena. Následně se poblíž začala formovat bouřka a závodní komise se rozhodla závodníky poslat na břeh. Poslední den se nakonec odjela čtvrtá rozjížďka ve velmi slabém větru. Dojezd byl nakonec okořeněn příchodem husté mlhy. Díky tomu se závodní komise rozhodla závod ukončit,“ popsal jeho průběh Štěpán Novotný.

V závodě se dařilo Jakubovi a Jirkovi Halouzkovým, oba vybojovali bramborové medaile – Jakub v olympijské třídě Laser Standard a Jiří ve třídě Laser Radial.
Celkové výsledky:

http://2020.sailingnet.pl/europa-cup/results.html?fbclid=IwAR18O8OQT2ivYz0vmfLrHNhMRFTzgEsdYoBUjxTDyAOxfH0DKPv_USXFJ3s#tab

jachting na LipněPrvní velký zahraniční závod od koronaviru byl prvním prověřením našeho tréninku. I když se mým svěřencům závod nepovedl podle jejich představ, jsem rád, kolik práce jsme udělali v technice a rychlosti. Nyní vím, že hlavní, na čem musíme zapracovat jsou starty a taktika po startu,” zhodnotil Štěpán Novotný.

Od pondělka čeká náš Laser team trénink na Lipně před mistrovstvím České republiky, které se pojede od 28. do 30. srpna v Černé v Pošumaví. Závodit se bude ve třídách Laser Radial, 29er a 420. Na startu uvidíme i další naši reprezentantku Alessii Palanti, která se v týdnu připojí k Laser teamu.

Páté místo z mistrovství Evropy

jachtarka PalantiČeská reprezentantka Alessia Palanti obsadila skvělé 5. místo na mistrovství Evropy v lodní třídě Laser 4,7. Závod se jel od 14. do 21. srpna v Portugalsku. Alessia v závodě dlouho vedla, bohužel pokazila jeho závěr. Bohužel se jí nepodařilo obhájit loňský titul, i přesto je to úžasný výsledek!

„Bylo to šest dlouhých a těžkých dnů. Začala jsem výborně. První den byl pěkný vítr o síle 15 uzlů a velké vlny, bohužel ostatní dny foukalo jen 5 až 10 uzlů a vítr často skákal. Od třetího dne jsem byla nervózní a vše jsem pokazila, je mi to líto. Voda byla ledová a někdy kolem poledne byla i mlha a neviděli jsme nic. Celkově byl závod ale docela hezký a naučila jsem se nové věci, které nejsou k zahození. Jsem smutná, že končím s Laserem 4.7, ale opravdové dobrodružství začíná teď na olympijském Laseru Radial, mám velké sny a plány. Těším se na Lipno,“ řekla po závodě Alessia.

Celkové výsledky:

http://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race-resultsall/text/laser-4-7-youth-european-championship-en/menuaction/index

 

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

e-mail: eva@skorepova.com

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

 

 

Podobné příspěvky

Chceme-li podstatně lepší podmínky pro výrobu potravin, musí se DPH vrátit na 10 procent

Afri

Světový den chleba vyhlásila Mezinárodní unie pekařů a cukrářů

Redaktor J.Hampl

Nadace Krása pomoci oslavila 10 let. Gratuloval jí Pierre Richard

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady