Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůPolitikaPoplatky u lékaře pouze za Pohotovost

Poplatky u lékaře pouze za Pohotovost

Poplatky u lékaře pouze za Pohotovost

Vláda plní další ze svých slibů, které slíbila svým voličům. Od nového roku dopadnou poplatky za ošetření v ambulanci a za recepty. Zůstává pouze poplatek za pohotovostní ošetření ve výši 90 korun. Nynější návrh zákona teď půjde do sněmovny. Ministerstvo zdravotnictví rovněž potvrdilo, že výpadek příjmů z poplatků kompenzuje ambulancím a lékárnám z navýšených odvodů státu. Po nedávném zrušení poplatku 100 korun za hospitalizaci si budou moci senioři a chroničtí pacienti opět ulevit.

Historie regulačních poplatků

1. ledna 2008
Regulační poplatek se vybírá tam, kde využíváme hrazenou péči. Na soukromé služby se regulační poplatky nevztahují. Ze státního zdravotnictví to jsou poplatky:
– u lékaře za návštěvu s vyšetřením; (30,- Kč)
– za výdej léku na předpis; (30,- Kč)
– za pobyt v nemocnici; (60,- Kč)
– za návštěvu pohotovosti. (90,- Kč)

Rovněž byl stanoven limit 5 000,- Kč. Pokud lidé na poplatcích zaplatili více než tuto částku, mohli si požádat o vrácení peněz.

1. dubna 2009
Od poplatků za návštěvu lékaře byly osvobozeny děti do 18 let. Senioři užívající pobytové sociální služby platí poplatky pouze, pokud jim po zaplacení za ubytování a stravu zbude více než 800 Kč. Zároveň byl snížen ochranný limit pro děti do 18 let a seniory nad 65 let na 2 500 Kč.

Přelom roku 2011 / 2012
V tento čas byl navýšen poplatek za den pobytu v nemocnici navýšen na 100,- Kč a poplatek 30,- Kč za položku na receptu nahrazen poplatkem za recept.

1. ledna 2014
Byli zrušeny poplatky za hospitalizaci ve výši 100,- Kč za poskytnutí lůžkové péče. Ostatní regulační poplatky ve výši 30,- Kč a 90,- Kč budou nadále vybírany.

Facebook komentáře

Sdílejte články