Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Podzimní veletrhy bydlení sklidily opět úspěch

Podzimní soubor veletrhů o bydlení a gastronomii je za námi. Máme velkou radost, že se i letos veletrhy FOR INTERIOR, FOR DECOR & PRESENT a FOR GASTRO & HOTEL těšily velkému zájmu návštěvníků, kterých se v konečném součtu zúčastnilo 30 866, a touto účastí překonali loňskou návštěvnost. K vidění byla spousta skvělých novinek ze všech souvisejících oborů, takže si jistě každý z návštěvníků odnesl spoustu inspirace pro své bydlení a spolehlivých kontaktů na ověřené profesionály.

V letošním roce mohli návštěvníci vidět celkem 487 expozic vystavovatelů z 10 světových zemí na výstavní ploše 26 300 m2. Zabodoval i doprovodný program, který nabídl nejen řadu zajímavých informací a tipů, ale především mnoho zábavy a v případě veletrhu FOR GASTRO & HOTEL zároveň mnoho gurmánských zážitků.

Záštitu veletrhům poskytlo také Ministerstvo průmyslu a obchodu. „Ministerstvo průmyslu a obchodu vítá profesně zaměřené veletrhy především jako možnost prezentace úspěchů oboru, který prošel v minulých letech těžkým obdobím. V rámci Operačního programu průmysl a inovace bylo ve zpracovatelském průmyslu proinvestováno v dosavadním období 1,25 miliardy korun. A také nové programovací období počítá s intenzivní podporou odvětví,“ uvedl ve svém vystoupení na slavnostním zahájení zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu Zbyšek Sochor.

FOR INTERIOR

Největší z trojice veletrhů, jehož zaměřením je nábytek, interiéry a design představil opět výběr produkce již zavedených i nových nábytkářů z Česka i zahraničí. K vidění byla řada naprostých novinek, například sestava ZIRBE ze stejnojmenné dřeviny od společnosti Jelínek, která začala výrobu z tohoto materiálu, jež má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus, jako první v republice. Ze zajímavostí můžeme uvést také českého výrobce BÖHM, jenž ve svém nábytku předvedl revoluční výplňový materiál Labyrinth, který je charakteristický výjimečnými hygienickými vlastnostmi. Absolutní novinkou byly patentované židle balans®, které vznikly spojením italského nábytku a norského patentu pro zdravé sezení. Svoji novinku představila i společnost JMP, která svoji inovativní rozkládací postel Quatro nechala opatřit průmyslovou ochranou. V neposlední řadě je třeba zmínit také německého výrobce Albert Ponsel, který prezentoval nové modely sedacích souprav se systémem komfortního sezení Boxspring, které budou mít svoji domácí premiéru v říjnu.

K interiérům patří neodmyslitelně kvalitní a kreativní práce designerů a architektů, kteří v rámci svých expozic nabídli bezplatné konzultace. Jmenovat můžeme například Sketch design, PD Atelier s.r.o. nebo Kare Design. V rámci projektu Nábytekjistota.cz, který má za cíl podpořit kvalitní český nábytek, se mohli návštěvníci přijít poradit také se zástupci Asociace českých nábytkářů.

Součástí doprovodného programu byla opět návštěvnická hra Podzimní favorit veletrhů, ze které si po vyhodnocení odnese jeden ze soutěžících luxusní obývací stěnu Felino od německého výrobce Gwinner.

FOR DECOR & PRESENT

Dekorace, bytové doplňky a textil, stolování, nejnovější vánoční kolekce, dárkové předměty a maličkosti, které potřebuje každý domov. To vše od těch nejvýznamnějších firem v oboru mohli návštěvníci najít na veletrhu FOR DECOR & PRESENT. Jednou z největších událostí byla oslava českého řemesla na expozici Českého porcelánu z Dubí, který vyrábí své světoznámé produkty již 150 let. Ostatních zajímavostí bylo ale více než dost, což by určitě potvrdili všichni návštěvníci, kteří si odnesli třeba onyxové předměty od Gora Slovakia, „nesmrtelné“ květiny od Vermont Design nebo nepřekonatelné vánoční ozdoby od nejlepších českých výrobců, které nabídla Ivana Jandová.

V rámci doprovodného programu bylo k vidění skutečně mnoho. Inspiraci pro romantické a relaxační chvíle mohli návštěvníci „okoukat“ na soutěži Nejkrásnější zákoutí se svíčkami, ve které se utkali profesionální dekoratéři, ale i samotní vystavovatelé. Výstavou ve výstavě byl tradiční Prague Patchwork Meeting, který se věnuje uměleckým textilním technikám. A protože byl veletrh zároveň veletrhem dárků, předvedla držitelka rekordu v Guinessově knize rekordů za nejmenší a největší zabalený dárek Radka Křivánková, jak se dá prezentace dárků posunout na zcela jinou úroveň.

FOR GASTRO & HOTEL

Veletrh FOR GASTRO & HOTEL, který byl určen zejména profesionálům z oborů HORECA, slavil v letošním roce ze všech tří veletrhů největší nárůst zájmu. Zúčastnilo se jej totiž o 40 % vystavovatelů více a čistá výstavní plocha vzrostla o celých 84 %. Mezi novinkami, které se na veletrhu objevily, byly např. konvektomaty s WIFI technologií NABOO od firmy LAINOX a ve světové premiéře byly k vidění multifunkční pánve IQ od společnosti AMBACH. Společnost Woso Trade se pochlubila slavným grilem LotusGrill, který získal ocenění Reddot Award za design. Pro pravé gurmány a gurmety byly připraveny expozice s kvalitními víny a potravinami jako Agro Měřín, Biblioteca del Vino, Swiss Cheese nebo Nové vinařství.

Skutečným trhákem byl ale doprovodný program, který byl opravdu nabitý atraktivními akcemi: kuchařská show Národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR, který připravoval část svého soutěžního menu, čtyřdenní kulinářský program Gastro tour, prezentace Italské školy pizzy S.N.I.P. nebo soutěže barmanských juniorů i profesionálů z České barmanské asociace v přípravě koktejlů, kávy, čaje a freestylové disciplíně flair. Profesionálové z oboru mohli vybírat z bohaté nabídky odborných seminářů, konferencí a workshopů v průběhu prvních dní konání veletrhu v konferenčním centru letňanského výstaviště i v nových prostorách 1. patra Vstupní haly II.

TERMÍNY VELETRHŮ O BYDLENÍ V ROCE 2015

Na jaře se bude od 19. do 22. března 2015 konat v PVA EXPO PRAHA 22. veletrh bydlení FOR HABITAT souběžně s veletrhy FOR FURNITURE (nábytek a bytový design), FOR OFFICE (kancelářský nábytek, vybavení obchodních a společenských prostor), FOR GARDEN (zahradní architektura, nábytek, technika a veřejná zeleň) a se specializovanou výstavou Bydlení, nové projekty.

Podzimní soubor veletrhů zaměřených na bydlení, interiéry, design, bytové doplňky, dekorace, dárky a gastronomii FOR INTERIOR, FOR DECOR & PRESENT a FOR GASTRO & HOTEL se uskuteční od 1. do 4. října 2015.

Podobné příspěvky

Čeští dermatologové přijedou sdílet novinky v léčbě

Šebík

Už se smí do přírody, objevte tajemství jarních hub

Afri

Pražský zpravodaj na pultech novin

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady