Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyPodmínky pro poskytnutí půjček pro živnostníky jsou podle Podnikatelských odborů nepřijatelné

Podmínky pro poskytnutí půjček pro živnostníky jsou podle Podnikatelských odborů nepřijatelné

Radomil Bábek

Podmínky pro poskytnutí půjček pro živnostníky jsou podle Podnikatelských odborů nepřijatelné

Podnikatelské odbory kritizují, že vládní záchranné půjčky, které mají pomoci podnikatelům postiženým opatřením proti šíření nákazy koronaviru, jsou byrokraticky ještě náročnější než dotace a navíc požadují od podnikatelů extrémní osobní záruku.

Pro živnostníky, malé a střední firmy jsou podmínky Národního programu Úvěru Covid velmi tvrdé, navíc obsahují požadavek, aby podnikatelé zajistili úvěr blankosměnkou. Účetní mnohé živnostníky a podnikatele varují, aby o takovou půjčku raději nežádali, protože po podepsání směnky bude žadatel ručit celým svým majetkem,“ odmítají Podnikatelské odbory.  V době krize je podle nich postup, který spustilo ministerstvo průmyslu spolu s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou pro živnostníky i malé a střední podnikatele, velmi riskantní a může vést místo  pomoci k likvidaci jejich živností a firem.

„Dalším problémem je, že program Covid je pozastaven, peníze nedostane žadatel dřív než za čtrnáct dní, protože úředníci nestíhají. Topí se ve složitostech, které sami připravili. To není pomoc státu, ale amatérismus a nezájem o skutečné potřeby podnikatelů v tíživé situaci,“ prohlásil šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Podnikatelské odbory žádají vládu, aby nechala připravit jednoduché žádosti a aby výrazně zrychlila práci úředníků.

Ing. Vanda Böhmová
tajemnice Podnikatelských odborů

E-mail:
vanda.bohmova@podb.cz

Facebook komentáře

Sdílejte články