Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Peugeot Sport se v roce 2020 objeví v závodě 24 hodin Le Mans

Peugeot akce

Peugeot Sport odhaluje svou novou identitu a nový pohled na kritéria výkonnosti. Nový vzhled určený do nové éry, éry „neo-performance“. Peugeot si pro představení nového loga a hlavních informací o svém návratu do vytrvalostních závodů v roce 2022 vybral legendární okruh 24 hodin Le Mans, aby tak vzdal hold legendárnímu závodu, s nímž se pojí celá řada historických sportovních, lidských i technických úspěchů.

logoNa 88. ročník závodu 24 hodin Le Mans  bude u zatáčky Dunlop dohlížet monumentální lev Peugeot. Jeho vzhled bude kopírovat novou vizuální identitu divize Peugeot Sport, pečlivě sladěnou s grafickými prvky nové značky sportovních vozů vybavených elektromotorem – Peugeot Sport Engineered – do níž bylo vloženo veškeré know-how a odborné znalosti inženýrů zabývajících se motorsportem.

François Wales, ředitel divize Peugeot Sport: „Peugeot Sport vývojem nových technologií vysoce výkonného elektrického pohonu, které se opírají o know-how a odborné technické znalosti jeho týmů, otevírá novou stránku ve své historii. Konkrétním výsledkem je chystané představení vozu 508 Peugeot Sport Engineered a návrat do Světového vytrvalostního šampionátu sportovních vozů. Chtěli jsme, aby naše identita byla symbolem této nové kapitoly, do níž se Peugeot Sport pouští s veškerou silou a profesionalitou.“

Diagonální drápy

Matthias Hossann, šéfdesigner Peugeot: „Nová grafická identita využívá diagonální drápy, které se u vozů Peugeot objevují opakovaně, poprvé u vozu Peugeot 504. V posledních více než 10 letech jsou pro světelný podpis našich vozů typické a jsou ztělesněním sportovního dědictví značky Peugeot a závodních vozů divize Peugeot Sport, které se během několika desetiletí zapsaly do historie motoristického sportu.“

Peugeot Design Lab

PeugeotArnault Gournac, ředitel Peugeot Design Lab: „Představujeme novou vizuální identitu divize Peugeot Sport, která upouští od tradiční sportovní červené barvy a historické modré barvy typické pro Peugeot. Pro novou éru „neo-performance“ je typická černá a kryptonit Peugeot. Tyto barvy umožňují stínu či světlu zdůraznit výrazný charakter tohoto nového podpisu.  Nová sportovní a současně moderní typografie s drápy splývá, dodává logu pohyb a dynamiku a zdůrazňuje inovativní moderní charakter divize.“

PEUGEOT 3008V pátek 18. září 2020 ve 14:00 představí generální ředitel značky Peugeot, Jean-Philippe Imparato, na okruhu 24 hodin Le Mans hlavní informace týkající se zapojení značky Peugeot (v úzké spolupráci se společností Total) do Světového vytrvalostního mistrovství sportovních vozů (WEC – World Endurance Championship) pro rok 2022.

Sledujte oznámení online na Youtube kanálu značky Peugeot: https://www.youtube.com/user/peugeot

Generální ředitel skupiny PSA, Carlos Tavares, slavnostně odstartuje letošní závod v sobotu 19. září ve 14:30 (bez účasti diváků) a současně využije této příležitosti pro představení nové identity Peugeot Sport.

Radka Matthey

Peugeot

Značka Peugeot vstupuje do éry přechodu na nové zdroje energií s nadšením, vědoma si své síly z hlediska technologií a elektrifikace. Stimulující řízení na vysoké úrovni, elegantní design, nekompromisní kvalita – to vše jsou vlastnosti ztělesňující závazek značky vůči zákazníkům, které přispívají k emocím, jež každý vůz Peugeot probouzí. Značka Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená ve více než 160 zemích světa, v roce 2019 prodala téměř 1 500 000 vozů. Peugeot v sobě spojuje hledání dokonalosti, perfektní vzhled a intenzivní emoce a usiluje o to, být špičkovou globální značkou.

Podobné příspěvky

Nultý ročník Design Show Brno v Auto Cardion návštěvníky doslova omámil!

Šebík

Společnost Dotykačka před pár dny spustila nový objednávkový portál Vyzvednisi.cz

Afri

POZVÁNKA na První jarní retro mejdan 2013

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady