Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Peugeot 208 NEW Futuristic & YOUNG

Peugeot

Značka Peugeot odhaluje nový Peugeot 208. V segmentu B, který směřuje k stále větší uniformitě, se tento nový mladistvý model vyznávající potěšení z jízdy hodlá odlišit a prosadit. Vzhledem k tomu, že používání automobilů se mění a přechod na nové druhy energií přináší obrovskou příležitost, je nový Peugeot 208 nabízen již od svého uvedení na trh se třemi možnými pohony: elektrickým, benzínovým nebo naftovým. Tato nová generace vozu Peugeot 208, která je součástí přechodu značky Peugeot směrem k luxusnějším kategoriím produktů, přestavuje výrazný design, z něhož vyzařuje mládí a energie.

Nový Peugeot 208 není inovativní jen svým designem, inovoval se také Peugeot i-Cockpit©. Vyvýšený přístrojový panel je nově v provedení 3D. Řada asistenčních systémů se rozrostla do úrovně obvykle vyhrazené pouze vyšším segmentům trhu.

FUTURISTIC & YOUNG

Svět se mění a budoucnost klade mnoho otázek. Nové výzvy vyžadují v automobilovém odvětví, stejně jako v jiných oblastech, odpovídající reakce. Značka Peugeot, za kterou stojí 208letá historie, vstupuje do éry přechodu na nové energie a nabízí vzrušující a zároveň realistickou vizi budoucnosti: UNBORINGTHEFUTURE.

P 208Nový Peugeot 208 je neoddělitelnou součástí této vize budoucnosti a svoji modernost projevuje prostřednictvím energie, spontánnosti a také hodnot, které značka Peugeot vyznává: emoce, elegance a vysoké nároky. Atletický styl vozu evokuje vitalitu a naznačuje radost z jízdy. Propracovaný přitažlivý design vede nový model neomylně směrem k luxusnějším kategoriím produktů, v souladu s dlouhodobou strategií značky Peugeot.

Nový Peugeot 208 je připraven zaujmout významnou pozici v segmentu B. Svým atraktivním vzhledem, výraznou osobností, inovacemi a nejmodernějšími technologiemi se hodlá zásadním způsobem podílet na úspěchu současné nabídky značky Peugeot.

„Poslední roky jsou skvělou etapou v historii naší značky, a nový Peugeot 208 je součástí tohoto krásného příběhu. Přináší radost a současně jednoduchost. Takže, vyberte si úroveň výbavy své 208, zvolte si mezi spalovacím a elektrickým motorem a udělejte si radost! Prostě si užívejte!
Jean-Philippe Imparato, generální ředitel Peugeot.

„POWER OF CHOICE“

CMP/e-CMP: modulární a efektivní platforma

Peugeot ve mesteNový Peugeot 208 je postaven na platformě poslední generace: CMP (Common Modular Platform). Tato nová platforma určená pro segmenty B a C doplňuje platformu EMP2 (Efficient Modular Plateform). Jak vyplývá z názvu, platforma CMP je modulární z hlediska rozměrů a variant motorů. Dokáže pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie, takže si zákazník může zvolit mezi spalovacím (benzínovým/dieselovým) a elektrickým motorem. Během celého vývoje projektu CMP byla hlavní péče věnována úspornosti. Nová platforma napomáhá snižovat emise CO2 nového Peugeotu 208.

Přispívá k tomu:
nižší hmotnost (o 30 kg méně než s použitím platformy PF1);
lepší aerodynamika (hladká podlaha karoserie a použití řízených vstupů vzduchu);
menší valivý odpor (pneumatiky třídy A a snížení mechanického tření náprav);
optimalizace hnacího ústrojí (lepší účinnost spalování, down-sizing, snížení mechanického tření, prodloužení převodů a používání systému Stop & Start).
Platforma CMP rovněž umožňuje nabízet vyšší úroveň komfortu a bezpečnosti:
zlepšení akustického a tepelného komfortu na palubě, snížení vibrací;
dostupnost asistenčních systémů, jež jsou obvykle vyhrazené pouze vyšším segmentům trhu.

 

Nový Peugeot 208: kompatibilní s normami Euro 6.d
Nový Peugeot 208 má v nabídce kompletní řadu spalovacích motorů poslední generace, které splňují normu Euro 6.d pro benzínové a Euro 6.d-temp pro dieselové motory. Motory PureTech 100 a 130 jsou k dispozici s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8, což v segmentu B představuje unikátní nabídku.
Benzínové tříválcové motory o objemu 1,2 l:
PureTech 75 S&S s manuální pětistupňovou převodovkou MAN5,
PureTech 100 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6 nebo s  automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8,
PureTech 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.
Dieselový čtyřválcový motor o objemu 1,5 l:
BlueHDi 100 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6.

V zemích, v nichž jsou požadavky na emise méně přísné, budou k dispozici také motory s manuální šestistupňovou převodovkou (MAN6) nebo automatickou šestistupňovou převodovkou (EAT6).

Peugeot 2008NEODOLATELNÝ
Nový Peugeot 208: elegantní a žádoucí design
Nový Peugeot 208 je natolik výrazný a reprezentativní, že se obejde bez chromovaných prvků: jeho styl je osobitý a proporce vyvážené. Je pevnou součástí strategie značky Peugeot zaměřené na posun k luxusnějším kategoriím produktů.
Vůz nové generace je delší, širší a nižší než současný Peugeot 208, jeho výrazný tvar evokuje díky plynulým čistým liniím sportovního ducha. Široké blatníky a celkové křivky karoserie působí smyslně. Výsledem je subtilní rovnováha mezi energií a jemností.
Kromě standardních odstínů karoserie a střechy Black Diamond nabízí nový Peugeot 208 paletu odstínů, které dokonale odrážejí jeho osvěžující dynamický charakter:
žlutá Faro / metalický lak,
modrá Vertigo třívrstvá,
červená Elixir s barevným vrchním lakem: tento postup posiluje hloubku a barvu odstínu. Objemy jsou ideálně zvýrazněny, odrazy jsou pestré.

Nový Peugeot 208: high-tech, high-touch
Nový Peugeot 208 se inspiroval koncepčním vozem Peugeot Fractal a přichází se zcela novou generací uspořádání interiéru Peugeot i-Cockpit®, které je již neodmyslitelnou součástí vozů Peugeot. Pořídilo si ho už více než 5 milionů řidičů.
Peugeot i-Cockpit® vozu nový Peugeot 208 používá stejné tříúrovňové rozvrstvení jako ostatní modely řady Peugeot pro dosažení bezchybné ergonomie.
Peugeot i-Cockpit® intuitivním způsobem stimuluje lidské smysly:
Oči: veškeré informace jsou snadno čitelné, pečlivě umístěné do zorného pole řidiče. V závislosti na verzi výbavy se na přístrojové desce Peugeot i-Cockpit® 3D zobrazují informace, které jsou k dispozici ve dvou úrovních. Na zvýšenou digitální desku jsou promítány informace ve formě hologramu. Údaje jsou dynamické, zobrazují se blíž k očím řidiče v závislosti na své důležitosti nebo naléhavosti, čímž se zvyšuje reaktivita přibližně o půl sekundy. Nad přepínači v centrální části je k dispozici dotykový displej v provedeních 5, 7 nebo 10 palců, v závislosti na úrovni výbavy a zvolené příplatkové výbavě.
Ruce: materiály jsou příjemné na dotek, zarovnání dokonalé, dotykové nebo fyzické ovladače jsou rozumně rozmístěné. Od verze výbavy Active (podle země prodeje) je palubní deska měkčená a ve střední části je ozdobná lišta karbonového vzhledu. Kompaktní volant je převzatý od modelů vyšších segmentů. Ovládání převodovky EAT8 Shift and Park by wire je intuitivní a ergonomické. Příslušné páčky na volantu umožňují řadit dle potřeby ručně bez ztráty automatického režimu.
Tělo: kabina tvoří kokpit obepínající tělo řidiče. Přední sedadla poskytují vynikající komfort a dokonalou oporu.

Nový Peugeot 208 je v nabídce v 5 verzích výbavy: Access, Active, Allure, GT Line a GT.
Vyšší verze výbavy GT Line a GT nabízejí charakteristické stylové prvky:
světlomety Full LED se světelným podpisem tvořeným 3 drápy,
černě lakované lišty kolem podběhů kol a kolem oken,
hliníková 17″ kola s diamantovým výbrusem a ozdobnými prvky,
kabina s pečlivě propracovanými detaily: černé obložení stropu, prošití v odstínu Adamite, volba 8 barev doprovodného ambientního osvětlení, dynamická sedadla, hliníkové pedály.
Verze výbavy GT vyhrazená pro Peugeot e-208 navíc nabízí:
exkluzivní čalounění Alcantara©/čalounění v odstínu šedá Gréval v technickém 3D provedení,
17″ kola se specifickými ozdobnými prvky.

Nový Peugeot 208 v benzínových a dieselových verzích byl uveden na český trh v listopadu 2019. Elektrický Peugeot e-208 bude uveden počátkem roku 2020.

Radka Matthey
www.peugeot.cz

Podobné příspěvky

Hlídka strážníků nalezla v noci na hřbitově silně podchlazeného starce

Afri

„Touhy“ Heleny Vondráčkové – druhé nejprodávanější CD

Afri

Herečka Mahulena Bočanová a atlet Jiří Mužík podpořili dobrou věc.

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady