Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Petr Kotvald oslavil 61. narozeniny

Petr Kotwald

Ve čtvrtek  uspořádala na střeše OC Smíchov uspořádala hudební televize Óčko Star narozeninový komcert k 61. narozeninám. Představil zde novinky ve svém repertoáru, ale i své největší hity Je v tahu, Kdekdo je dál, Gejzír či Milujem se čím dál víc.  Samozřejmě zazněl i  Mumuland.

Petr KotwaldPetr je i ve svých 61. letech ve skvělé formě a my se můžeme těšit na velkolepou show, kterou v rámci oslav 35 let sólové dráhy  představí 21. dubna 2021  v pražském Foru Karlín.

Počátkem osmdesátých let zpěvačka Hana Zagorová hledala oživení ve svém ansámblu i repertoáru, tak Karel Vágner pro ni objevil právě Petra Kotvalda spolu se Stanislavem Hložkem. Pro oba mladé Kotvaldzpěváky to znamenalo raketový vzestup v žebříčcích popularity, z doprovodného dua populární zpěvačky se brzy stala nadmíru úspěšná dvojice, za všechny jejich společné hity se sluší jmenovat komerčně dodnes nepřekonané Holky z naší školky (1983), dodnes je populární také píseň Můj čas (1984) ze seriálu Sanitka, kterou nazpívali společně se Zagorovou.

V sólové kariéře pokračoval Petr Kotvald i v devadesátých letech.  Výrazného úspěchu dosáhl až s albem MCMXCVI (1996), sázkou na jistotu se později stala výběrová alba Největší hity (1999) a 40 hitů (2007), jako většina našich zpěváků se nevyhnul ani tématicky koncipované desce Vánoce přicházejí (1999). Hitových rozměrů dosáhly písně jako Mumuland (z alba Taxitotak neber, 2001) nebo Marylin (album Planeta svádění, 2003).https://zivotopis.osobnosti.cz/

Podobné příspěvky

Opel Corsa je aktuálně jedno z nejlepších aut segmentu 

Afri

Svět a světlo malíře ILKA

Afri

Důvody, proč pít Matcha? Povzbudí i uklidní

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady