Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Pětice mladíků ničila vybavení autobusu. Strážníci je zadrželi a předali policistům.

Pětice mladíků ničila vybavení autobusu. Strážníci je zadrželi a předali policistům.

V pátek večer bylo dispečerem dopravního podniku telefonicky oznámeno na tísňovou linku 156, že nějací mladíci poškozují vybavení autobusu MHD linky 197.

Poničené vybavení autobusu

Oznamovatel hlídce uvedl, že autobus i s výtržníky směřuje k zastávce Smíchovské nádraží. Na místo okamžitě vyjeli strážníci z Prahy 5, kteří na zastávce vyčkali příjezdu autobusu. Jeho řidič hlídce označil skupinku pěti mladíků, kteří lihovým fixem a ostrým kovovým předmětem poškozovali vybavení vozidla. Strážníci k této pětici výtržníků přistoupili a vyzvali je k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Ti však své počínání odůvodnit nedokázali. Dokonce jeden z mladíků, který ještě nebyl plnoletý, byl pod vlivem alkoholu. Strážníky provedená orientační zkouška u něj prokázala přes 0,8 ‰ alkoholu v dechu. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána přivolaným policistům k dalšímu šetření.

Řidiči nesvítilo přední levé světlo. Strážníkům nadýchal přes 1,1 ‰ alkoholu v dechu.

V sobotu ráno neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 14 vozidlo, které projíždělo ulicí Kolbenova a nesvítilo mu levé přední světlo. Strážníci chtěli řidiče na tuto skutečnost upozornit. Proto vozidlo předjeli a zastavili. Když jeden ze strážníků přistoupil k řidiči, ucítil z jeho dechu alkohol. Proto muže strážníci vyzvali k předložení potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž jim tvrdil, že před jízdou nepil. Strážníky provedená orientační zkouška však ukázala přes 1,1 ‰ alkoholu v dechu. Proto si na místo přivolali hlídku policistů, kteří si celou věc převzali k dalšímu opatření.

Strážníci zadrželi mladíka, který utekl z výchovného ústavu

V sobotu krátce před půlnocí si poblíž stanice metra Černý Most povšimla hlídka strážníků z Prahy 14 mladíka, který byl v mrazivém počasí oblečený jen do tepláků, mikiny a plátěných tenisek. Strážníci mladého muže zastavili a dotazovali se, proč je v takovém chladném počasí tak málo oblečený. Evidentně prochladlý mladík jim odpověděl, že chce jet do Liberce. Když mu hlídka sdělila, že autobus jede až ráno, nevěděl, co dělat dál. Protože u sebe neměl doklad totožnosti, předvedla ho hlídka na blízkou služebnu Policie ČR. Zde bylo lustrací zjištěno, že uprchl z jednoho výchovného ústavu na severu Čech. Proto si službu konající policista převzal celou záležitost k dalšímu šetření.

Podobné příspěvky

První e-Traveller dorazil do Česka

Afri

Prague International Blue Night no. 141- Southern Avenue – Palác Akropolis 21. 4. 2020

Afri

Fotovoltaika ve spojení s vodíkovou baterií naplňuje vize malé energetiky

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady