Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiKrimiPachatel krádeže napadl ostrahu obchodu pepřovým sprejem. Strážníkům však neunikl.

Pachatel krádeže napadl ostrahu obchodu pepřovým sprejem. Strážníkům však neunikl.

Pachatel krádeže napadl ostrahu obchodu pepřovým sprejem. Strážníkům však neunikl.

Pachatel krádeže napadl ostrahu obchodu pepřovým sprejem. Strážníkům však neunikl.

V neděli večer při běžné hlídkové činnosti neunikl pozornosti strážníkům z Prahy 11 muž s batohem, který vyběhl z jedné prodejny potravin. Hned za mužem utíkal pracovník ostrahy a volal: „Chyťte ho, zloděje!“ Strážníci okamžitě běželi na pomoc muži, který už pachatele dobíhal. Ten se však otočil a z ničeho nic nastříkal ostraze pepřový sprej do obličeje. V té chvíli už ale zasáhla hlídka městské policie a muže omezila na osobní svobodě. V batohu, který měl na zádech, bylo odcizené zboží z prodejny. Pracovníkovi ostrahy strážníci poskytli první pomoc a přivolali rychlou záchrannou službu. Ta muže převezla na ošetření do nemocnice. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Muž, který chtěl odcizit měděné kabely, se ukryl před strážníky v kontejneru na odpadky. Překvapeného pachatele však během chvilky dopadli služební psi Merlin a Cif.

Včera večer bylo oznámeno na linku tísňového volání městské policie “156“, že v ulici Zenklova v Praze 8 se někdo pokouší odcizit bleskosvod. Oznamovatel sdělil i podrobný popis pachatele. Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků spolu s kolegy psovody. Pachatele však už při činu nepřistihli. Strážníci na místě zjistili, že se nejednalo o bleskosvod, ale o nové elektrické kabely. Neznámý pachatel poškodil izolaci. Měděné kabely, ale naštěstí nestačil odcizit. Do akce byli nasazeni i strážníci psovodi se svými psy Cifem a Merlinem. Služební psi po chvilce pachatele nalezli ukrytého v kontejneru na odpadky. Muž se strážníkům k činu na místě přiznal. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byl muž omezen na osobní svobodě a na místo byla přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Facebook komentáře

Sdílejte články