Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Zprávy z Prahy

Pachatel krádeže napadl ostrahu obchodu pepřovým sprejem. Strážníkům však neunikl.

Pachatel krádeže napadl ostrahu obchodu pepřovým sprejem. Strážníkům však neunikl.

V neděli večer při běžné hlídkové činnosti neunikl pozornosti strážníkům z Prahy 11 muž s batohem, který vyběhl z jedné prodejny potravin. Hned za mužem utíkal pracovník ostrahy a volal: „Chyťte ho, zloděje!“ Strážníci okamžitě běželi na pomoc muži, který už pachatele dobíhal. Ten se však otočil a z ničeho nic nastříkal ostraze pepřový sprej do obličeje. V té chvíli už ale zasáhla hlídka městské policie a muže omezila na osobní svobodě. V batohu, který měl na zádech, bylo odcizené zboží z prodejny. Pracovníkovi ostrahy strážníci poskytli první pomoc a přivolali rychlou záchrannou službu. Ta muže převezla na ošetření do nemocnice. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Muž, který chtěl odcizit měděné kabely, se ukryl před strážníky v kontejneru na odpadky. Překvapeného pachatele však během chvilky dopadli služební psi Merlin a Cif.

Včera večer bylo oznámeno na linku tísňového volání městské policie “156“, že v ulici Zenklova v Praze 8 se někdo pokouší odcizit bleskosvod. Oznamovatel sdělil i podrobný popis pachatele. Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků spolu s kolegy psovody. Pachatele však už při činu nepřistihli. Strážníci na místě zjistili, že se nejednalo o bleskosvod, ale o nové elektrické kabely. Neznámý pachatel poškodil izolaci. Měděné kabely, ale naštěstí nestačil odcizit. Do akce byli nasazeni i strážníci psovodi se svými psy Cifem a Merlinem. Služební psi po chvilce pachatele nalezli ukrytého v kontejneru na odpadky. Muž se strážníkům k činu na místě přiznal. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byl muž omezen na osobní svobodě a na místo byla přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Podobné příspěvky

Jak bojovat s Alzheimerem?

Afri

Když se z krávy stane kůň, aneb kdo či co za to může

Afri

PF 2015

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady