Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiTiskové ZprávyOTEVŘENÍ SAMETOVÉHO CENTRA, aneb Humorem za zářné řízky!

OTEVŘENÍ SAMETOVÉHO CENTRA, aneb Humorem za zářné řízky!

OTEVŘENÍ SAMETOVÉHO CENTRA, aneb Humorem za zářné řízky!

Multikulturní prostor na Malé Straně se při příležitosti výročí Sametové revoluce zaměří na netradiční pojetí oslav svobody.

Zveme vás na slavnostní otevření Sametového centra ve středu 1.10. od 18 hodin. Motto letošního Sametového posvícení zní Humorem za zářné řízky! Happening se proto ponese v gastronomickém duchu. U Vltavy nejprve společně nakrmíme novinářské kachny a proběhne gastrospartakiáda cvičenek v maskách ze Sametového posvícení. Vysvětlíme smysl vzniku Sametového centra i se dozvíte něco ze zákulisí o přípravách satirického průvodu, proběhne vernisáž fotografií Krištofa Kintery ze 17. listopadu 1989, které vyfotil coby student a zatím nikde nezveřejnil. Těšit se můžete také na občerstvení (o skvělé víno se postará Wineplease.cz) a koncert skupiny Praguematique. Celým večerem nás provede čtveřice divadelních improvizátorů, kteří připraví improvizační gastrospeciality na aktuální témata.

Projekt Sametového centra bude využívat objekt zapůjčený Magistrátem Hlavního města Prahy na prestižní lokalitě v Cihelné ulici č. 4 v blízkosti Karlova mostu. Budova s nezaměnitelným geniem loci a lehce punkovou atmosférou je jako stvořená pro program připravovaný v souvislosti s chystanými oslavami 25 let od Sametové revoluce. Sametové centrum bude prostřednictvím kulturního programu, workshopů, přednášek, výstav či debatních večerů představovat události a témata 17. listopadu v jejich historickém, politickém, kulturním i netradičním kontextu. Na programu Sametového centra se podílí: Iniciativa FÓR_UM, Ústav pro studium totalitních režimů, Člověk v tísni, Političtívězni.cz, Post bellum, Containall, Inventura demokracie a další. Více o programu na www.sametoveposviceni.cz

Facebook komentáře

Sdílejte články