Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Doprava Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Odbory ROH útočí na Dopravní podnik Praha

 

Vstává snad proslulé ROH z hrobu? Nikoliv, pouze se skupina odborářů snaží dokonale využít (nebo snad zneužít?) štědrý systém uvolňování odborových funkcionářů v DP Praha.

Dopravní podnik Praha

Do naší redakce byl zaslán email odborového předáka J. Zabloudila předsedy ZO OSD – MOTOL. Z poznatků a emailové komunikace, kterou má naše redakce k dispozici plynou zajímavé závěry.
Skupina odborových předáků kolem pana Zabloudila založila účelovou odborovou organizaci pod zkratkou ROH. Výhodou členství v ROH pro budoucí členy je členský příspěvek 1 Kč. Do tohoto okamžiku se zdá vše naprosto skvělé. Zaměstnanci si mohou tuto aktivitu pouze pochvalovat. Členský příspěvek za 1 korunu je jistě velice lákavá představa pro mnoho zaměstnanců DP.
Jenže není vše, tak jak se zdá. Po prozkoumání instrukcí, které pan Zabloudil rozeslal všem svým funkcionářům, získá čtenář zcela jiný dojem.
Je hlavním cílem ROH je získat pro své funkcionáře placené volno?
Citace z textu od pana Zabloudila, kterým vysvětluje svým funkcionářům princip ROH.
A pro vás funkcionáři v DPP důležité info-
hodiny na uvolnění budou využity pro vás- funkcionáře sekcí…
Podle mých výpočtů by 25 získaných členů mělo stačit na 1den hrazeného uvolnění 8hodin měsíčně.
Cílem pana Zabloudila je tedy získat co nejvíce členů za korunu tak aby mohl jako funkcionář mít více placeného volna. V případě, že se bude snažit zlepšit pracovní podmínky zaměstnanců je vše v pořádku. V další části textu však pan Zabloudil vysvětluje svým odborovým předákům, jak to bude s podporou zaměstnanců a prosazováním jejich práv.
Citace z textu p. Zabloudila:
Členství o ROH není o bonusech pro členy ani o pracovně-právní pomoci přes svaz, ale jen o hromadné solidaritě a podpoře odborům- ROH. Koruna je snad nezabije…
Celý tento příběh o ROH by byl velice i úsměvný, kdyby nebyl pravdivý.
Pokusím se vysvětlit celou situaci z mého pohledu. Předáci OSD v čele s panem Zabloudilem si založí ROH. Cílem této odborové organizace je získat co možná největší počet členů, kteří budou přispívat 1 korunu. Vedení dopravního podniku Praha pak následovně musí vyplatit této odborové organizaci příspěvek za každého takto registrovaného člena.
Vědí to ti, kteří se přihlásí do ROH? Vědí, že budou jejich přihlášky využity k získání příspěvků od vedení DP? Vědí budoucí členové ROH, že podpoří účelovou odborovou organizaci? Vědí budoucí členové ROH, že jejich funkcionáři získají další hodiny placeného volna? Tyto a další otázky si musí zodpovědět každý člen ROH zcela sám.
Z uvedených textů, které psal sám pan Zabloudil je podle mého názoru zcela jasné, že ROH nemá vůbec prioritu v tom jakkoli pomáhat členům ROH. Viz text: Členství o ROH není o bonusech pro členy ani o pracovně-právní pomoci přes svaz…….
Já osobně bych velice důkladně zvážil členství v ROH.
Přeji všem zaměstnancům DP Praha jasnou hlavu při výběru odborové organizace.
Napište nám své zkušenosti s činností odborových organizací.
Radan Wolf

Reakce na článek – Odbory ROH útočí na Dopravní podnik

Naše odborová organizace ZO OS DP-ED jako druhá největší u DP se zásadně distancuje od účelového zakládání

totalitních odborů a své členy bude důrazně informovat o účelovosti a nebezpečnosti tohoto počínání.

S pozdravem

Petr Slanina

předseda

ZO OS DP-ED

Related posts

Attila Végh představil svůj dokument. Premiéru bude mít v únoru!

Jaroslav Hauer

Škola začíná! Jak zajistíte dětem bezpečnou cestu do školy?

Ilja Hynek

Dne 2.8. odstartoval 7. klusácký dostihový den ve Velké Chuchli

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady