Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Od Oidipovy manželky k Anně Karenině, Pavla Forest se chystá na velkou titulní roli.

PRAHA, 6. říjen 2015 – RockOpera Praha ve čtvrtek 8. října uvede první díl svého antického cyklu Oidipus Tyranus.

Autory známého příběhu o nevyhnutelnosti lidského osudu, pýše a prchlivosti, krvesmilstvu i otcovraždě na motivy Sofoklovy tragédie jsou hudebník a producent Milan Steigerwald a libretistka Pavla Forest, která se divákům rovněž představí v roli Oidipovy manželky Iokasté. Představení začíná od 19 hodin.

„V opeře Odipus Tyranus ztvárňuji postavu Iokasté. Iokasté je důležitou figurou. Jak známo, stane se Oidipovou manželkou a porodí mu čtyři děti, netušíc, že je zároveň i jeho vlastní matkou. Tím zamíchá nejen osudem Oidipovým, ale ovlivní i příběh jejich synů a celého thébského lidu. Je to sice jedna z menších rolí, ale mám ji ráda,“ říká zpěvačka, libretistka, zakladatelka a umělecká ředitelka RockOpery Praha Pavla Forest.

Inscenace Oidipus Tyranus byla poprvé uvedena již v roce 2010. Netradiční zpracování klasického díla v režii Romana Štolpy působivě spojuje tvrdou rockovou až metalovou muziku, divadelní představení a nový cirkus. V hlavních rolích mohou diváci vidět Jana Toužimského (v roli Oidipa), Viktora Dyka (v roli Kreonta) a Vlastu Horvátha (v roli Apollóna).

Kromě příprav na další uvedení opery Oidipus Tyranus zaměstnává Pavlu Forest také práce na první velkou titulní roli v chystané premiéře Anny Kareniny. „A postavu Anny Kareniny se moc těším, všechny role, které jsem v RockOpeře ztvárnila, byly něčím zajímavé. Každá ta postava byla něčím zvláštně inspirující. Na Annu Kareninu se těším obzvláště, neboť je to paradoxně má první velké titulní role ve vlastním divadle,“ dodává s úsměvem Pavla Forest.

„Příběh Anny Kareniny je silný a strhující sám o sobě, avšak ve spojení s naší rockově-metalovou podobou dostává úplně jiný rozměr. Věřím, že stejně jako každé další naše představení bude mít i Anna Karenina obrovský náboj a energii a neopakovatelnou atmosféru, kterou kromě živé muziky podpoří i stylové kostýmy a masky, akrobacie a taneční vystoupení, ohnivá show nebo světelné efekty. Budu moc ráda, když si v listopadu spolu s námi naši novou operu užijete,“ uzavírá Pavla Forest.

Podobné příspěvky

Rozhovor s Janem Rosákem a Poklad z půdy

Jaroslav Hauer

Kam se hrabou mladé modelky

Jaroslav Hauer

Dvě ocenění za světovou stavbu roku získalo studio Heatherwick stojící za pražským Savarinem

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady