Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyOBRAZY V POHYBU – výstava v Galerii PRE

OBRAZY V POHYBU – výstava v Galerii PRE

Ciková a Bubílková

OBRAZY V POHYBU – výstava v Galerii PRE

Agentura Gejzír Petra Šimáčka pořádá umělecké výstavy v budově Pražské energetiky (Na Hroudě 4, Praha 10) od roku 1998. Za 21 let to bylo již téměř 200 výstav. V pondělí 4. listopadu uspořádala agentura vskutku zdařilou vernisáž výstavy obrazů i modelů výtvarnice Aleny Cikové a šperků Zuzany Bubílkové opravdu ve stylu gejzírů. Naplnilo se motto výstavy: „Pohyb je přirozeností všeho bytí. Pohyb barev, obrazů a snů je naplnění jeho žití.“

Bubílková a Karasová

Bubílková zpovídá Karasovou

Bezmála dvě stovky návštěvníků bavila Zuzana Bubílková, která se ujala průvodcovského slova na vernisáži výstavy obrazů, šatů a šperků. Hosté vernisáže Podívat se přišla Milada Karasová, která patří k legendám českého modelingu, je ale zároveň i naší nejúspěšnější hledačkou talentů v tomto oboru. Pro přehlídková mola objevila Evu Herzigovou, Terezu Maxovou i Simonu Krainovou. Založila agenturu Čechoslovák Model a 20 let ji úspěšně vedla. Objevil se i fotograf Jakub Ludvík – nejznámější fotograf známých celebrit. Účinkující V programu následovala velká plejáda hostů, kteří svým vystoupením vzdávali hold výtvarnici Aleně Cikové, jež z barevných olejových maleb obrazů přenáší motivy na dámské šaty, kabelky, šály, ale také na povlečení nebo sedací soupravy, vše shodně doplněné šperky Zuzany Bubílkové. Tři písničky zazpíval Miroslav Paleček, zazpívala i zpěvačka Marcela Březinová. Na pódiu se vystřídali, imitátor  Petr Jablonský, ale také Muži roku ČR 2019 a další. Zaujala i travestii show Pavla Sandry K. Všichni spolu s diváky obdivovali následnou velkou módní přehlídku, kdy půvabné modelky jako by vystupovaly z rámů vystavených obrazů v šatech shodných s jejich motivy. Obrazy Aleny Cikové z posledních let hýří barevností, hravostí a energií. Barevné období V zajetí barev nejlépe vyjadřuje heslo: „Naslouchat barvám je jako přátelit se s anděly a rozhovory s oběma jsou barevná křídla naplnění.“ V zajetí barev dále rozděluje do dvou kapitol, kdy v jedné je motiv skryt pod směsicí čar a barev a v druhé je podstatou obrazu jak motiv, tak barvy. Autorka používá více akryl a jásavé reflexní barvy. Ve skoro každém obrazu se objevuje autorčina nejoblíbenější barva – zlatá. Obrazy překročily svůj rám a staly se součástí modelů a módních doplňků. Všechna tato díla autorka vystavuje nejen v ČR, ale i v zahraničí např. ve Španělsku, Itálii, Francii. Obrazy výtvarnice Aleny Cikové máme možnost obdivovat v „galerii pre“ až do 18. prosince. Otevřeno je od pondělí do pátku od 12.00–18.00, vstup je zdarma. Vystavené exponáty, včetně šperků Zuzany Bubílkové, jsou prodejní a je tedy možnost koupit si tady pěkný vánoční dárek.

saty

modelka Veronika Ludíková v modelu MEZI MOTÝLY.

Malířka, návrhářka a básnířka Alena Ciková (1962, Nové Město na Moravě) od dětství maluje, tvoří a zdokonaluje techniky. Olejomalbou se zabývá od patnácti let. Kolem roku 2000 začaly vznikat obrazy se sakrální tematikou, ale i obrazy procítěné, směřující myšlenkouk samé podstatě bytí. V letech 2010 až 2011 vytváří autorka kombinovanou technikou návrhy čtrnácti zastavení Křížové cesty. Podle nich pak v roce 2018 tvoří tvoří soubor čtrnácti olejomaleb zastavení Křížové cesty do kaple Panny Marie Karmelské v Sázavě u Žďáru nad Sázavou. Její obrazy z posledních let hýří barevností, hravostí a energií. Tato díla vystavuje nejen v ČR, ale i ve Španělsku, Itálii, Francii a na Slovensku. Letos obdržela v italském Montecosaru čestné uznání poroty mezinárodních kritiků. V říjnu příštího roku vystaví svá díla na výstavě „Mistři moderního umění“ v pařížském Louvru. V roce 2013 se staly obrazy nabité energií inspirací pro založení módní značky AC.ARTfashion. Pod touto značkou se obrazy staly součástí modelů a módních doplňků, své místo našly i v bytovém designu.

 

A.Ciková a Z. Bubílková

A.Ciková a Z. Bubílková

Česká komička, televizní novinářka, publicistka a svérázná moderátorka Zuzana Bubílková
(1952, Zlín) patří k mimořádně populárním osobnostem v Čechách i na Slovensku. Ve volném čase se věnuje výrobě šitých šperků. „Inspiraci hledám třeba při sledování historických seriálů, jako jsou například Tudorovci. Taky jsem dělala náhrdelník podle šperku princezny Diany. Jenže ona ho měla s brilianty,“ vysvětlila Zuzana Bubílková. Od roku 2017 začala spolupracovat s Alenou Cikovou, jejíž kolekce doplňuje Zuzana Bubílková svými originálními šperky a doplňky. Pod značkou BUCCI je prezentují na výstavách, módních přehlídkách a různých akcích.

 

A. Ciková

Agentura Gejzír Petra Šimáčka pořádá umělecké výstavy v budově Pražské energetiky (Na Hroudě 4, Praha 10) od roku 1998. Za 21 let to bylo již téměř 200 výstav. V pondělí 4. listopadu uspořádala agentura vskutku zdařilou vernisáž výstavy obrazů i modelů výtvarnice Aleny Cikové a šperků Zuzany Bubílkové opravdu ve stylu gejzírů. Naplnilo se motto výstavy: „Pohyb je přirozeností všeho bytí. Pohyb barev, obrazů a snů je naplnění jeho žití.“ Bezmála dvě stovky návštěvníků bavila Zuzana Bubílková, která se ujala průvodcovského slova na vernisáži výstavy obrazů, šatů a šperků.

Podívat se přišla Milada Karasová, která patří k legendám českého modelingu, je ale zároveň i naší nejúspěšnější hledačkou talentů v tomto oboru. Pro přehlídková mola objevila Evu Herzigovou, Terezu Maxovou i Simonu Krainovou. Založila agenturu Čechoslovák Model a 20 let ji úspěšně vedla. Objevil se i fotograf Jakub Ludvík – nejznámější fotograf známých celebrit.

saty

modelka Veronika Ludíková v modelu MEZI MOTÝLY.

V programu následovala velká plejáda hostů, kteří svým vystoupením vzdávali hold výtvarnici Aleně Cikové, jež z barevných olejových maleb obrazů přenáší motivy na dámské šaty, kabelky, šály, ale také na povlečení nebo sedací soupravy, vše shodně doplněné šperky Zuzany Bubílkové. Tři písničky zazpíval Miroslav Paleček, zazpívala i zpěvačka Marcela Březinová. Na pódiu se vystřídali, imitátor Petr Jablonský, ale také Muži roku ČR 2019 a další. Zaujala i travestii show Pavla Sandry K. Všichni spolu s diváky obdivovali následnou velkou módní přehlídku, kdy půvabné modelky jako by vystupovaly z rámů vystavených obrazů v šatech shodných s jejich motivy. Obrazy Aleny Cikové z posledních let hýří barevností, hravostí a energií. Barevné období V zajetí barev nejlépe vyjadřuje heslo: „Naslouchat barvám je jako přátelit se s anděly a rozhovory s oběma jsou barevná křídla naplnění.“ V zajetí barev dále rozděluje do dvou kapitol, kdy v jedné je motiv skryt pod směsicí čar a barev a v druhé je podstatou obrazu jak motiv, tak barvy. Autorka používá více akryl a jásavé reflexní barvy. Ve skoro každém obrazu se objevuje autorčina nejoblíbenější barva – zlatá. Obrazy překročily svůj rám a staly se součástí modelů a módních doplňků. Všechna tato díla autorka vystavuje nejen v ČR, ale i v zahraničí např. ve Španělsku, Itálii, Francii. Obrazy výtvarnice Aleny Cikové máme možnost obdivovat v „galerii pre“ až do 18. prosince. Otevřeno je od pondělí do pátku od 12.00–18.00, vstup je zdarma.  Vystavené exponáty, včetně šperků Zuzany Bubílkové, jsou prodejní a je tedy možnost koupit si tady pěkný vánoční dárek.

Malířka, návrhářka a básnířka Alena Ciková (1962, Nové Město na Moravě) od dětství maluje, tvoří a zdokonaluje techniky.

obraz cikova

obraz růžové mámení a autorka

Olejomalbou se zabývá od patnácti let. Kolem roku 2000 začaly vznikat obrazy se sakrální tematikou, ale i obrazy procítěné, směřující myšlenkou k samé podstatě bytí. V letech 2010 až 2011 vytváří autorka kombinovanou technikou návrhy čtrnácti zastavení Křížové cesty. Podle nich pak v roce 2018 tvoří tvoří soubor čtrnácti olejomaleb zastavení Křížové cesty do kaple Panny Marie Karmelské v Sázavě u Žďáru nad Sázavou. Její obrazy z posledních let hýří barevností, hravostí a energií. Tato díla vystavuje nejen v ČR, ale i ve Španělsku, Itálii, Francii a na Slovensku. Letos obdržela v italském Montecosaru čestné uznání poroty mezinárodních kritiků. V říjnu  příštího roku vystaví svá díla na výstavě „Mistři moderního umění“ v pařížském  Louvru. V roce 2013  se staly obrazy nabité energií inspirací pro založení módní značky AC.ARTfashion. Pod touto značkou se obrazy staly součástí modelů a módních doplňků, své místo našly i v bytovém designu.

Jaromír a Věra Hamplovi                       Foto: Agentura Gejzír

 

 

 

Facebook komentáře