Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyNové vozy od Globusu a Konta Bariéry dostanou tři neziskové organizace

Nové vozy od Globusu a Konta Bariéry dostanou tři neziskové organizace

Globus předal auta

Nové vozy od Globusu a Konta Bariéry dostanou tři neziskové organizace

Nové vozy od Globusu a Konta Bariéry dostanou tři neziskové organizace pro své postižené klienty. Zaokrouhlí tak počet darovaných vozů na 80

Hned tři neziskové organizace získají nové automobily pro své klienty, díky dlouhodobé spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Nové vozy pro přepravu mentálně postižených a duševně nemocných budou sloužit Ostravské organizaci vozíčkářů, spolku Náruč z Řevnic a společnosti MELA z Konárovic u Kolína. Vozy značky Ford budou zástupcům zmíněných organizací předány během září a začátkem října 2019.

Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní tašky za 5 korun byla jedna koruna určena pro Konto Bariéry. Díky sedmnáctileté spolupráci Globus a Konto Bariéry tak bude jezdit po celé republice již 80 automobilů a usnadňovat každodenní život několika stovkám postižených.

To, že se za sedmnáct let podařilo shromáždit přes třicet milionů korun je prostě neskutečné. Společnost Globus patří k těm osvíceným, které chtějí pomáhat a já mám z této dlouhodobé spolupráce velikou radost,“ řekla Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

„Veliké poděkování patří našim zákazníkům, kteří pomáhají Kontu Bariéry společně s námi,“ řekla Rita Gabrielová, vedoucí oddělení externí komunikace Globus ČR a dodala: „Do letošního léta jsme věnovali finanční prostředky z prodeje igelitových tašek. Ty jsme s ohledem na přírodu vyřadili z prodeje a nově poplyne podpora Kontu Bariéry z prodeje ekologičtějších papírových tašek a ovosáčků.“

Nové tři vozy putují vozíčkářům a mentálně postiženým

Jako první si 10. září 2019 v hypermarketu Globus v Ostravě slavnostně převezmou nový osmimístný mikrobus zástupci Ostravské organizace vozíčkářů. Tento spolek provozuje alternativní dopravu pro těžce tělesně postižené.

Další organizací, která nový vůz dostane je Náruč Řevnice, z.s. Ta poskytuje sociální služby klientům s duševním onemocněním, mentálním a kombinovaným zdravotním postižením. Jeho zástupci si automobil převezmou 24. září 2019 v hypermarketu Globus ve Zličíně za účasti jednatele společnosti Globus, Jörga Hanse Bauera a ředitelky Konta Bariéry, Boženy Jirků.

Třetí vůz si 7. října 2019 v Konárovicích slavnostně převezmou zástupci o.p.s. MELA poskytující denní stacionář, sociálně terapeutickou dílnu a další služby pro mentálně postižené.

Vozy pomáhají s mobilitou

Dobré zkušenosti a spokojenost s vozy od Globusu a Konta Bariéry potvrzuje Klára Pragerová, vedoucí sociální služby, Pestrá, o.p.s. „Náš služební automobil Tourneo Custom s plošinou pro vozíčkáře využíváme pro přepravu našich kolegů a klientů na vozíku na pořádané akce. Pravidelně s ním jezdíme po celé ČR za našimi klientskými rodinami a jezdí s námi i naši asistenční psi ve výchově, výcviku a psi, které právě jedeme předat. Kontu Bariéry a společnosti Globus děkujeme moc za možnost se do jejich projektu zapojit. Díky této velké pomoci se naše práce lépe organizuje i realizuje.“ 

 

Důležité informace:

Konto Bariéry:
Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců – svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.

www.kontobariery.cz

 

Globus, v. o. s.:

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již páté generace rodiny Bruchů – Thomas Bruch. Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi. Globus ČR je držitelem ocenění Obchodník roku 2012 v kategorii „Prodejce potravin“.

www.globus.cz

 

O organizacích, které obdrží nové vozy:

Spolek Ostravská Organizace Vozíčkářů je nestátní nezisková organizace, založená v roce 1997 samotnými vozíčkáři, s hlavním cílem: vytvořit a provozovat alternativní dopravu pro tělesně těžce postižené spoluobčany. To se podařilo, a tak již od roku 1999 provozujeme dopravu pod názvem ALDIO. http://www.vozickari-ostrava.cz/

Spolek Náruč vznikl v roce 2000.  Poskytujeme sociální službu sociální rehabilitace v Dobřichovicích a poskytujeme chráněná pracovní místa v kavárně Modrý domeček v Řevnicích. Naším posláním je pomoc a podpora lidí s duševním onemocněním a mentálním postižením směřující k dosažení jejich samostatnosti a nezávislosti. Pomáháme rozvíjet jejich individuální schopnosti a dovednosti a posilovat návyky potřebné pro život v jejich prostředí.

http://www.findglocal.com/CZ/Revnice/123272607696624/Modrý-domeček%2C-Náruč%2C-z.s.

Obecně prospěšná společnost MELA vznikla na počátku roku 2008. Působíme v Kolíně a v Sedlčanech. Naší snahou je vytvořit další možnosti pro lidi starší 15 let s mentálním a kombinovaným postižením a s dlouhodobě chronickým psychiatrickým onemocněním na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu, a to MIMO ÚSTAVY. Aktuálně poskytujeme služby: chráněné bydlení, denní stacionář, sociální rehabilitace, terapeutické dílny a odborné sociální poradenství. V Sedlčanech provozujeme také Čajovnu Ve dvoře. http://www.melaops.cz/kontakt/

Facebook komentáře