Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajNejlepší hasiči z kraje se o víkendu sjeli na soutěž do Nymburka.

Nejlepší hasiči z kraje se o víkendu sjeli na soutěž do Nymburka.

Nejlepší hasiči z kraje se o víkendu sjeli na soutěž do Nymburka.

Nejlepší profesionální i dobrovolní hasiči z celého kraje se utkali o víkendu v Nymburce v požárním sportu.

Na krajskou soutěž se kvalifikovalo devět družstev z jednotlivých Územních odborů Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a po dvanácti týmech sborů dobrovolných hasičů mužů a žen, které zvítězily v okresních kolech ve středních Čechách. Na slavnostní zahájení dvoudenního klání na stadionu v areálu stanice HZS Nymburk se v sobotu 13. června 2015 přišel podívat i hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

„Chtěl bych této příležitosti využít také k tomu, abych hasičům poděkoval za jejich obětavou práci, ve které nasazují zdraví a mnohdy i život. Jsem hrdý na dlouhou tradici dobrovolných hasičů, kteří jsou nejen plnohodnotnými partnery těch profesionálních, ale často i organizátory společenských akcí v obcích. Naše uznání a podporu si zaslouží i proto, že jsou příkladem pro děti, mezi kterými už mají i následovníky,“ řekl hejtman Petera.

Po slavnostním nástupu soutěžících a rozhodčích byly vyhlášen výsledky úvodní disciplíny – výstupu do čtvrtého patra cvičné věže, která je tradičně na programu s týdenním předstihem v rámci Krchlebské věže na Kutnohorsku. Na útulném stadionu u nymburské hasičské stanice na břehu Labe se pak odpoledne představili nejlepší běžci a běžkyně na stometrové trati s překážkami. Odpoledne patřilo také atraktivním štafetám na 4 x 100 metrů s překážkami. Soutěž vyvrcholila v neděli disciplínou, která je hasiči považována za královskou, a to požárním útokem.

Po celý víkend panovala mezi soutěžícími a diváky výborná nálada. Podívat se přišly celé rodiny se svými ratolestmi, z nichž se možná někteří jednou stanou hasiči.
ZDROJ: STŘEDOČESKÝ KRAJ
IMG_5329

Facebook komentáře

Sdílejte články