Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Zprávy z Prahy

Nadační fond ŠKODA AUTO podpořil dobrovolnický projekt

kolo vozi duchodce

V Mladé Boleslavi se školí první dobrovolníci, kteří budou pod hlavičkou projektu Na kole v každém věku vozit na kole seniory. Jako první se na projížďku dostanou obyvatelé domu s pečovatelskou službou v Radouči, možnost zpestřit volný čas svých klientů dostanou i další zařízení pro seniory.

Dobrovolnickou aktivitu zastřešuje nezisková organizace Kolem na kole z. s. s finanční podporou Nadačního fondu ŠKODA AUTO.

koloDobrovolníci, kteří věnují trochu svého volného času. Senioři, kteří mají chuť na projížďku. A elektrická trojkolka. Tak málo stačí, když se spojí dobrý nápad a energie zkusit něco, co do té doby nikdo nedělal. Přesně takhle v roce 2012 vznikl v Kodani projekt Cycling Without Age, který se postupně rozšířil do 50 zemí světa a inspiroval také mladoboleslavskou organizaci Kolem na kole z. s. Dobrovolnický projekt Na kole v každém věku stojí na několika základních pilířích, jako jsou velkorysost, žádný spěch, příběhy, vztahy a bez omezení věku.

Kolo

„Kolo je vynález starý už dvě století. Dává lidem svobodu a pocit radosti v každém věku,“ říká Roman Meliška, zakladatel spolku Kolem na kole. „Díly elegantní elektrické trojkolce můžeme tuhle euforii rozdávat lidem v každém věku. Kolo propojuje generace a proměňuje veřejný prostor k lepšímu.“

Nápad přivézt do Mladé Boleslavi projekt z Kodaně nadchnul také Nadační fond ŠKODA AUTO. Propojuje totiž hned několik jeho priorit.

„Iniciativa spolku Kolem na kole nás všechny okamžitě nadchla. Jde o příkladnou podporu aktivního života seniorů a zároveň skvělou ukázku cyklomobility v rámci městské dopravy budoucnosti. Díky systému dobrovolnictví pak projekt aktivizuje obyvatele, aby se více zapojili do své komunity,“ vysvětluje ředitel Nadačního fondu Ladislav Kučera, proč je fond hrdým partnerem tohoto mimořádného projektu.

Hnutí Cycling Without Age založil v roce 2012 v Kodani Ole Kassow, který začal brát na projížďky seniory, aby jim vrátil pocit větru ve vlasech. Dánové jsou podle průzkumů jedním z nejšťastnějších národů na světě, a to také proto, že tu lidé všech věkových skupin nadšeně používají kolo jako běžný dopravní prostředek. Projek Cycling Without Age přináší lidem různých generací spoustu porozumění, úcty, přátelství a dobrodružství.

Dobrovolných pilotů je dnes po celém světě už 33 000. Zájemci o účast na projektu v Mladé Boleslavi se mohou hlásit na adrese piloti@kolmenakole.cz. Tréninkové termíny budou organizátoři průběžně vyhlašovat na webu http://nakolevkazdemveku.cz.

Michaela Celárková

Media:list s.r.o.
www.media-list.cz

Ing. Ladislav Kučera, ředitel Nadačního fondu Škoda Auto,

Ladislav.Kucera4@skoda-auto.cz

Roman Meliška, Kolem na kole z.s., kolemnakole@gmail.com, +420 778 480 813

 

O Nadačním fondu Škoda Auto

Nadační fond ŠKODA AUTO byl založený v roce 2018 s cílem zlepšit životní podmínky v mladoboleslavském regionu. V listopadu 2019 zahájil Nadační fond ŠKODA AUTO veřejnou vzdělávací kampaň Bezpečný pátek na Mladoboleslavsku. Kampaň využívá platformy Bezpečný pátek, kterou ŠKODA AUTO spustila již v roce 2018 a která si klade za cíl udělat české silnice bezpečnějšími (více na: www.bezpecnypatek.cz).

 

 

 

 

 

 

Podobné příspěvky

MIG 21 připravují podzimní turné a výběrové album HITY A RARITY!

Jaroslav Hauer

Jak se motivovat ke studiu jazyků?

Afri

Jak dlouho vydrží bramborový salát?

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady