Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Na Zažít město jinak se můžete projet na koni.

Díky Café AdAstra Praha 2. září 2015 – Sousedských slavností Zažít město jinak se zúčastní i zaměstnanci s handicapem pracující v nově otevírané hudební kavárně Café AdAstra. Ta sídlí na Výtoni v Podskalské ulici a aktivní účast na tomto festivalu bude její první velkou příležitostí představit se svému okolí.

Stánek kavárny budete moci navštívit v sobotu 19. září 2015 v parku kolem Podskalské celnice. Zaměstnanci s handicapem Vám s pomocí svých asistentů připraví skvělé francouzské palačinky. Kávu k nim si pak můžete zdarma vychutnat přímo v nedaleké kavárně Café AdAstra. „Pro naše zaměstnance je tento festival první velkou příležitostí jak ukázat okolí, že i oni se mohou zapojit do běžného života. Na tento okamžik se dlouho připravovali a my jim velmi držíme palce“ říká Kristýna Doležalová, vedoucí projektu kavárna.
S palačinkou v ruce se pak můžete na ulice podívat z koňského hřbetu a opravdu na chvilku zažít město jinak. V rámci desátého festivalu sousedských slavností Zažít město jinak si pro vás Zajíček na koni, o.p.s a jeho zaměstnanci Café AdAstra ve spolupráci s jezdeckou Akademií Bleu de Ciel připravili projížďky na koních. Tak přijďte a nechte se unést jinou atmosférou v ulicích!
O kavárně
Café AdAstra je hudební kavárna, která se po gastronomické stránce nechala inspirovat Francií. Jejím zřizovatelem je obecně prospěšná společnost Zajíček na koni, jejíž snahou je mimo jiné i co největší začlenění lidí s handicapem do společnosti. Své klienty doprovází od útlého věku až do dospělosti, a proto je jejím dalším novým projektem zřízení pracoviště, které je pro ně uzpůsobeno. Café AdAstra umožní dospělým lidem s handicapem co největší osvojení pracovních dovedností a tím lepší zapojení do naší společnosti. Zároveň ale vytváří i příjemné místo, kde se mohou lidé s handicapem potkávat s těmi, co ho nemají, mohou se tak lépe poznat a vzájemně odhodit své bariéry.
Zajíček na koni je obecně prospěšná společnost, která se zaměřuje na pomoc dětem, rodinám a znevýhodněným skupinám obyvatel – dětem i dospělým s tělesným, mentálním či socio-kulturním handicapem. V roce 2012 byl Zajíček na koni oceněn jako Českých 100 nejlepších v kategorii Zdraví-vzdělání-humanita.

Podobné příspěvky

Šedá eminence Formule 1

Jaroslav Hauer

Vlastimil Harapes oslavil sedmdesátku

Šebík

Kraje dostanou od ministerstva zdravotnictví 50 milionů na investice do nemocnic

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady