Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Na Zažít město jinak se můžete projet na koni.

Díky Café AdAstra Praha 2. září 2015 – Sousedských slavností Zažít město jinak se zúčastní i zaměstnanci s handicapem pracující v nově otevírané hudební kavárně Café AdAstra. Ta sídlí na Výtoni v Podskalské ulici a aktivní účast na tomto festivalu bude její první velkou příležitostí představit se svému okolí.

Stánek kavárny budete moci navštívit v sobotu 19. září 2015 v parku kolem Podskalské celnice. Zaměstnanci s handicapem Vám s pomocí svých asistentů připraví skvělé francouzské palačinky. Kávu k nim si pak můžete zdarma vychutnat přímo v nedaleké kavárně Café AdAstra. „Pro naše zaměstnance je tento festival první velkou příležitostí jak ukázat okolí, že i oni se mohou zapojit do běžného života. Na tento okamžik se dlouho připravovali a my jim velmi držíme palce“ říká Kristýna Doležalová, vedoucí projektu kavárna.
S palačinkou v ruce se pak můžete na ulice podívat z koňského hřbetu a opravdu na chvilku zažít město jinak. V rámci desátého festivalu sousedských slavností Zažít město jinak si pro vás Zajíček na koni, o.p.s a jeho zaměstnanci Café AdAstra ve spolupráci s jezdeckou Akademií Bleu de Ciel připravili projížďky na koních. Tak přijďte a nechte se unést jinou atmosférou v ulicích!
O kavárně
Café AdAstra je hudební kavárna, která se po gastronomické stránce nechala inspirovat Francií. Jejím zřizovatelem je obecně prospěšná společnost Zajíček na koni, jejíž snahou je mimo jiné i co největší začlenění lidí s handicapem do společnosti. Své klienty doprovází od útlého věku až do dospělosti, a proto je jejím dalším novým projektem zřízení pracoviště, které je pro ně uzpůsobeno. Café AdAstra umožní dospělým lidem s handicapem co největší osvojení pracovních dovedností a tím lepší zapojení do naší společnosti. Zároveň ale vytváří i příjemné místo, kde se mohou lidé s handicapem potkávat s těmi, co ho nemají, mohou se tak lépe poznat a vzájemně odhodit své bariéry.
Zajíček na koni je obecně prospěšná společnost, která se zaměřuje na pomoc dětem, rodinám a znevýhodněným skupinám obyvatel – dětem i dospělým s tělesným, mentálním či socio-kulturním handicapem. V roce 2012 byl Zajíček na koni oceněn jako Českých 100 nejlepších v kategorii Zdraví-vzdělání-humanita.

Facebook komentáře

Sdílejte články