Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy Literatura

Na holešovickém výstavišti pokračuje festival Svět knihy Praha

Na pražském Výstavišti v Holešovicích pokračuje 25. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy. Jeho letošním hlavním hostem je Latinská Amerika. Festival, který se koná do 12. května, je věnován tématu paměti a vzpomínek. Akce nabídne nejen knihy, ale také myšlenky držitelů Nobelovy ceny za literaturu Herty Müllerové a Maria Vargase Llosy. Oba hlavní hosté festivalu se dnes sejdou v kině Lucerna. Téma debaty se zaměří na význam literatury pro hlas svobody i politický boj.
Nám se podařilo zastihnout Báru Nesvadbovou, Pavlínu Saudkovou, manželé Mackovi, Ivana Krause, Jana Vaculíka a Evu Semotanovou.

Svět knihy přinese i přehled současné evropské literatury. Na programu je například beseda a autogramiáda britského spisovatele Tima Weavera nebo diskuse s francouzským spisovatelem Bernardem Minierem. Dorazí také švédský spisovatel Stefan Ahnhem, který už více než 20 let píše scénáře pro televizní a filmová studia – mimo jiné je autorem několika epizod známého seriálu Wallander. Na poli literatury debutoval v roce 2014 krimirománem Oběť bez tváře, v němž atraktivně zkombinoval psychologický thriller, akční zápletku sériových vražd a tradici severské detektivní školy. Na festivalu uvede svoji novinku Osmnáct pod nulou.

Obonete S. Ubam představí knihu Sedm let v Africe – skutečný příběh českého syna nigerijského krále o drsném životě na africkém kontinentu. Návštěvníci se také mohou zúčastnit křtu audioknihy Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky. Společnost Supraphon připravila ocenění zlatou deskou pro Barboru Hrzánovou a Anetu Langerovou za prodej audioknihy Pane bůh, tady Anna. Zájemce také čeká přednáška na téma Velikáni evropského komiksu u nás.

Podobné příspěvky

Návrhy a podněty AMSP ČR pro vládu k řešení koronavirové krize

Afri

Slavnostní shromáždění k 95. výročí vzniku Československé republiky

Afri

Česká chuťovka – značka, která si na nic nehraje!

Redaktor J.Hampl

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady