Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaLiteraturaNa holešovickém výstavišti pokračuje festival Svět knihy Praha

Na holešovickém výstavišti pokračuje festival Svět knihy Praha

Na holešovickém výstavišti pokračuje festival Svět knihy Praha

Na pražském Výstavišti v Holešovicích pokračuje 25. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy. Jeho letošním hlavním hostem je Latinská Amerika. Festival, který se koná do 12. května, je věnován tématu paměti a vzpomínek. Akce nabídne nejen knihy, ale také myšlenky držitelů Nobelovy ceny za literaturu Herty Müllerové a Maria Vargase Llosy. Oba hlavní hosté festivalu se dnes sejdou v kině Lucerna. Téma debaty se zaměří na význam literatury pro hlas svobody i politický boj.
Nám se podařilo zastihnout Báru Nesvadbovou, Pavlínu Saudkovou, manželé Mackovi, Ivana Krause, Jana Vaculíka a Evu Semotanovou.

Svět knihy přinese i přehled současné evropské literatury. Na programu je například beseda a autogramiáda britského spisovatele Tima Weavera nebo diskuse s francouzským spisovatelem Bernardem Minierem. Dorazí také švédský spisovatel Stefan Ahnhem, který už více než 20 let píše scénáře pro televizní a filmová studia – mimo jiné je autorem několika epizod známého seriálu Wallander. Na poli literatury debutoval v roce 2014 krimirománem Oběť bez tváře, v němž atraktivně zkombinoval psychologický thriller, akční zápletku sériových vražd a tradici severské detektivní školy. Na festivalu uvede svoji novinku Osmnáct pod nulou.

Obonete S. Ubam představí knihu Sedm let v Africe – skutečný příběh českého syna nigerijského krále o drsném životě na africkém kontinentu. Návštěvníci se také mohou zúčastnit křtu audioknihy Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky. Společnost Supraphon připravila ocenění zlatou deskou pro Barboru Hrzánovou a Anetu Langerovou za prodej audioknihy Pane bůh, tady Anna. Zájemce také čeká přednáška na téma Velikáni evropského komiksu u nás.

Facebook komentáře

Sdílejte články