Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Zprávy z Prahy

Muzikál CYRANO s hudbou Ondřeje Gregor Brzobohatého

Koronavirová doba dala zabrat všem v rámci produkcí a divadel. Strašnické Divadélko Radka Brzobohatého nebylo výjimkou. Ale jen, co opadla restriktivní opatření, pustil se tým v čele s režisérkou Hanou Gregorovou do zkoušení. Červnová generálka příběhu Ľubomíra Feldeka s hudbou Ondřeje Gregor Brzobohatého dopadla skvěle, a tak nezbývá, než se teď těšit hned na dvě zářijové premiéry.

Obsazení je hvězdné! Od Evy Burešové, Davida Gránského, Vojtěcha Eflera, který hraje Cyrana s velkým nosem, přes Mirka Šimůnka, Irenu Máchovou až třeba právě po Hanu Gregorovou a mnohé další.

“My máme nazkoušeno, samozřejmě, že ještě dopilováváme detaily. Co mě ale potěšilo, že během generálky jsme nemuseli ani jedinkrát zastavit představení. Pozvaní diváci a novináři byli nadšení a dokonce, přestože jde především o komediální příběh, na konci ukápla i slzička,” svěřila se režisérka Hana Gregorová.

“Mě to moc baví, je to krásná role a ten tým, s kterým to děláme, je skvělý. Krásná hudba, texty, prostě všechno,” svěřila se Eva Burešová. Podobně hovoří i David Gránský, který tak také poprvé na jednom jevišti stanul se svým bratrem Tomem Seanem. “Je to takový maličko ´rodinný podnik´, smál se Gránský, jenž v Cyranovi hraje tak trochu machýrka, haura, ale velmi vtipně.

Svou velkou a velmi komickou roli má herec a moderátor Mirek Šimůnek. “Hraji barona Deguiche a mám tam vadu řeči. Vždycky se jen hlídám, abych pak v té roli nepokračoval i v obchodě nebo restauraci,” smál se Šimůnek.

“První premiéru máme 16. a druhou 18. září od 19 hodin u nás ve Strašnickém divadle. Přijďte, protože nesmrtelný příběh plný krásné hudby o lásce, cti a dlouhém nosu, stojí rozhodně za to. Mimochodem tento silikonový frňák vytvořil skvělý filmový a divadelní maskér David Šesták a je v podstatě k nepoznání, jako by byl pravý,” dodala producentka Alena Šebková.

Foto Jaroslav Hauer

Podobné příspěvky

Veletrhy řešení VII.: „Podnikat chytře a s odvahou“

Afri

ZUZANA STIVÍNOVÁ PŘEDÁ JEDNU Z FESTIVALOVÝCH CEN

Afri

Občanský kandidát Marek Hilšer zahájil sběr podpisů!

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady