Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiKrimiMuž se po centru Prahy procházel s nožem v ruce

Muž se po centru Prahy procházel s nožem v ruce

Muž se po centru Prahy procházel s nožem v ruce

V pátek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost na náměstí Republiky, kde hlídku oslovil kolemjdoucí muž s tím, že společně s dalšímu kolemjdoucímu lidmi zadrželi muže, který je měl ohrožovat nožem.

Hlídka ihned přispěchala na místo, kde nalezla několik osob, které držely na zemi podezřelého muže. Strážníci podezřelého muže omezili na osobní svobodě a přiložili mu služební pouta. Při bezpečnostní prohlídce hlídka u muže nalezla zavírací nůž. Celou věc si následně převzala Policie ČR k dalšímu opatření.

Další případ zaznamenali strážníci v sobotu v noci, kdy vyjeli k případu rvačky dvou mužů před Masarykovým nádražím v Praze 1. Příčinou konfliktu byla žádost o cigaretu, když kolemjdoucí muž odvětil, že cigaretu nemá, druhý na něj vytáhl nůž a začal ho ohrožovat. Na to se napadený začal bránit a útočníka udeřil do obličeje. Strážníci útočníka omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a přivolali na místo Policii ČR. Protože útočník utržil pro roztržce poranění v obličeji, byla na místo přivolána záchranná služba, která ho převezla, za asistence strážníků, k ošetření do nemocnice. Tam podezřelý muž začal být znovu agresivní a napadl strážníky. Jednoho z nich dokonce kousl do prstu na ruce. Hlídka muže za použití donucovacích prostředků „zpacifikovala“ a předala ho Policii ČR.

Mladík seděl v hledaném automobilu s vylomenými zámky. Strážníkům tvrdil, že čeká na kamaráda

V pátek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 4 kontrolní činnost v Bělehradské ulici, kde si všimli zaparkovaného vozidla s vylomenými zámky. Při bližší kontrole hlídka zjistila, že ve vozidle je muž skloněný u spínací skříňky.

Když se strážníci muže zeptali, co ve vozidle dělá, muž odpověděl, že čeká na kamaráda. Strážníci dále zjistili, že vozidlo je v evidenci Policie ČR vedeno jako odcizené. Hlídka proto mladíka omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a přivolala na místo Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Další případ muže v cizím automobilu zaznamenali strážníci z Prahy 10 v pondělí brzy ráno. Na základě oznámení byli strážníci vysláni do Sazečské ulice, kde se měl v zaparkované dodávce nacházet podezřelý muž. Hlídka na místě skutečně nalezla muže sedícího v dodávce, která měla rozbité okénko u bočních dveří. Muž nejprve tvrdil, že se ve vozidle chtěl jen ohřát a okénko už bylo rozbité. Když se ho však strážníci zeptali, na co má montážní klíč, který mu vypadl z kapsy, a proč mu krvácí ruka, mladík se prořekl, že to má z toho, „jak otvíral to auto“. Pečlivou kontrolou okolí strážníci zjistili ještě další vozidlo s rozbitým bočním okénkem. Hlídka muže omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a celou věc předala Policii ČR k dalšímu šetření.

Řídili pod vlivem nebo se zákazem řízení?

Několik řidičů pod vlivem alkoholu a jeden řidič se zákazem řízení. Takový je výsledek kontrolní činnosti strážníků Městské policie Praha v uplynulém víkendu.

Prvního opilce za volantem odhalila hlídka strážníků z Prahy 3 v neděli odpoledne v Ostromečské ulici. Muž na sebe upozornil nejistou jízdou a kličkování po vozovce. Když muž poté projel několik jednosměrných ulic v protisměru, hlídka ho zastavila. Muž špatně artikuloval a bylo zřejmé, že je opilý. To potvrdila i provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,96 ‰. Strážníci muže omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Případ dále šetří Policie ČR.

Další případ se stal v pondělí ráno v Praze 12 v Modřanské ulici. Tam strážníci spatřili dopravní nehodu osobního vozidla. Na místě už bylo několik osob, včetně policisty v civilu, které řidiči poskytly první pomoc. Řidič strážníkům sdělil, že jel Modřanskou ulicí, kde mu mělo zkřížit cestu neznámé vozidlo a proto naboural. Také se ovšem přiznal, že před jízdou pil alkohol. Strážníci u muže provedli orientační dechové vyšetření na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 1,59 ‰. Celou věc dále šetří Policie ČR.

Dalšího „hříšníka“ za volantem odhalili strážníci z Prahy 15 v pražské Uhříněvsi. Když strážníci projížděli Podleskou ulicí, spatřili vozidlo, ve kterém seděl řidič, o kterém strážníci věděli, že mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Hlídka vozidlo zastavila a ověřením jeho totožnosti zjistila, že muž má skutečně vysloven zákaz řízení. Strážníci ho proto omezili na osobní svobodě a celou věc předali Policii ČR.

Facebook komentáře