Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiTiskové ZprávyMotolské dialyzační středisko slaví 10 let

Motolské dialyzační středisko slaví 10 let

Motolské dialyzační středisko slaví 10 let

Kulaté výročí slaví v těchto dnech dialyzační středisko v pavilonu 22 Fakultní nemocnice v Motole. Je tomu přesně deset let, kdy se středisko otevřelo pacientům.

Dialyzační středisko NephroCare v areálu Fakultní nemocnice v Motole bylo otevřeno v květnu roku 2005. Pacienty zde léčí hemodialýzou nebo metodou peritoneální dialýzy. Postupně se zvyšují počty pacientů, a to i těch zařazených na transplantační čekací listinu. „Za celou historii našeho dialyzačního střediska máme již přes třicet transplantovaných,“ říká MUDr. Monika Tóthová, současná primářka dialyzačního střediska NephroCare v areálu Fakultní nemocnice v Motole.
Pacienti mají vysoký komfort – mohou sledovat televizi, využít wi-fi připojení k internetu, své problémy mohou diskutovat s psycholožkou nebo sociální pracovnicí, pro otázky kolem jídelníčku a pitného režimu je jim k dispozici nutriční sestra. Součástí střediska je i nefrologická a interní ambulance. „Léčba pacienta sleduje nejnovější celosvětové trendy, včetně online vysokoobjemové hemodiafiltrace, hodnocení stavu hydratace pacientů a možnosti 24hodinového monitoringu krevního tlaku,“ dodává primářka Monika Tóthová.
ZDROJ: FlashHealth

Facebook komentáře

Sdílejte články