Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Zprávy z Prahy

Mládež a prázdniny – nuda a alkohol

Mládež a prázdniny – nuda a alkohol

Další opilé mladíky museli řešit pražští strážníci. Dlouhou chvíli si pravděpodobně krátili popíjením alkoholu.

Mládež a alkohol

Jeden z nich pak vulgárně nadával před strážníky své matce, druhý si zase zařádil s hasičákem na zastávce MHD. Oběma případy se dále zabývá odbor sociálně právní ochrany dětí příslušné městské části.
V rámci běžné hlídkové činnosti si strážníci z Prahy 14 včera večer všimli dvou mladíků, kteří seděli na lavičce na dětském hřišti v ulici Šebelova, Praha 9 a vypadali, že požili alkoholické nápoje. Strážníci je z tohoto důvodu vyzvali k prokázání totožnosti. Patnáctiletý chlapec špatně artikuloval a byl z něj silně cítit alkohol. Provedenou orientační zkouškou mu bylo naměřeno 1,85‰ alkoholu v dechu. Na dotaz hlídky, jaký druh alkoholu požil a kde k němu přišel, odpověděl: „Jděte do p***le, nic vám neřeknu, nejsem bonzák. Měl jsem maximálně tři piva.“ U druhého mladíka se požití alkoholu neprokázalo a byl proto posléze z místa propuštěn. Hlídka podnapilého mladíka odvezla na služebnu městské policie a zavolala jeho matce, aby si pro něj přišla. Poté, co se dostavila na služebnu a zeptala se syna, kolik toho vypil, začal se dotyčný chovat agresivně a vulgárně jí urážel. Jeho agresivita a nadávky se vůči matce neustále stupňovaly. Chvílemi to vypadalo, že svou matku dokonce fyzicky napadne. Mladík kolem sebe šermoval rukama a neustále na ní sprostě pokřikoval. Jeden ze proto musel zakročit, aby zabránil případnému útoku. Matka mladistvého se potom strážníkům svěřila, že se její syn léčí pro své agresivní chování, měl by brát antidepresiva. Ty však neužívá, protože stále častěji pije alkohol a ona jej přestává zvládat. Po této informaci hlídka vše zkonzultovala se sociální pracovnicí a na místo přivolala záchrannou službu. Ta mladíka následně odvezla do psychiatrické léčebny.

O několik hodin později jiná hlídka strážníků z Prahy 14 jela prověřit oznámení na linku 156 týkající se odcizeného hasicího přístroje z noční linky autobusu číslo 512. Na konečné zastávce Lehovec v ulici Poděbradská měla údajně skupinka osob odcizit práškový hasicí přístroj a stříkat s ním po zastávce. Operátor kamerového systému začal celou událost sledovat a navedl své kolegy na noční tramvajovou linku číslo 52, do které mezitím skupinka nastoupila. Autohlídka strážníků noční tramvaj dostihla na zastávce Hloubětín. Nastoupila do soupravy, kde se v té chvíli nacházelo asi 15 osob. Opakovaným dotazem na celou událost se k činu doznal šestnáctiletý mladík. Když pak vystoupili z tramvaje, strážníků sdělil, že cestoval se skupinkou jemu neznámých lidí, od kterých se nechal na konečné stanici Lehovec vyprovokovat a odcizil z autobusu hasicí přístroj, který pak vynesl ven. Dodal však, že hasicí přístroj vystříkal někdo jiný. Poté nastoupil do tramvaje a chtěl jet za svým otcem do práce. Při rozhovoru byl z mladíka cítit alkohol. Provedenou orientační zkouškou mu bylo naměřeno 1,77‰ alkoholu v dechu. K výsledku zkoušky uvedl, že pil tvrdý alkohol. Kdo mu prodal či podal, odmítl komentovat. Na služebně si mladíka vyzvedla posléze matka. Škoda byla dopravním podnikem vyčíslena na 1 000,- Kč.

Strážníci poskytli první pomoc zraněnému chlapci

Strážníci z Prahy 6 poskytli první pomoc šestiletému chlapci, který upadl a rozbil si hlavu o chodník. Otec utrpěl šok.
V rámci hlídkové činnosti si autohlídka strážníků všimla v ulici Dejvická muže, který nesl v náručí bezvládné tělo malého chlapce. Muž i chlapec byli celí od krve. Za mužem šla holčička, která hlasitě plakala a táhla za sebou dvě příruční zavazadla. Strážníci okamžitě zastavili vozidlo a spěchali muži na pomoc. Chlapec měl zakrvácený obličej a velkou tržnou ránu na čele. Strážník okamžitě poskytl klučíkovi první pomoc, zastavil krvácení z rány a na místo přivolal záchrannou službu. Během jeho ošetřování kolegyně musela utěšovat plačící osmiletou holčičku. Otec dětí byl v šoku a strážníkům sdělil, že syn upadl a rozbil si hlavu o chodník na Wuchterlově náměstí. Záchranáři posléze odvezli chlapce na ošetření do jedné z pražských nemocnic.

Related posts

Modrá Vopice – Program září 2018

Šebík

Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová dnes začíná závodit v Ománu.

Afri

Nová primátorka nabídne na Štědrý den na Staroměstském náměstí rybí polévku s karamelem

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady