Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůSportMotosportPrvní závod MČR juniorů vyhrál Eduard Krčmář, druhý skončil Zdeněk Holub

První závod MČR juniorů vyhrál Eduard Krčmář, druhý skončil Zdeněk Holub

Plochá dráha

První závod MČR juniorů vyhrál Eduard Krčmář, druhý skončil Zdeněk Holub

Včerejší závod na pražské Markétě představil na dráze juniory do 21 let. Pozváni byli i zahraniční jezdci z Německa, Slovenska i Nizozemska.

Se závodem juniorů do 21 let byl spojen závod jezdců do 125ccm. Zatímco starší junioři jeli svůj první závod mistrovství České republiky, stopětadvacítkáři jeli již 2. závod v letošní sezóně.

Poslední dobou se zdá, jakoby pořadatelé závodů na Markétě měli objednané počasí na pražské závody. Zatímco dnes celý den prší, včerejší odpoledne a večer se obešly bez deště a tak nic nebránilo tomu, aby se odjel první závod MČR. První jízdu vyhrál Zdeněk Holub, když za sebou nechal Stevena Mauera, Jakuba Valkoviče a Richarda Geyera, který jízdu nedokončil pro defekt. V druhé jízdě spadl Josef Novák, z jízdy byl vyloučen a opakovaný start se povedl favoritovi závodu Krčmářovi. Dojel si pro tři body, Patrik Mikel projel cílem jako druhý, Michal Tomka utržil jeden bod.

V následujcí rozjížďce nedal šanci českým jezdcům Mark Helmouth, který si suvereně jel pro 3 body, Ondřej Smetana, který tento měsíc oslavil 21. narozeniny, dojel na druhém místě, Adam Fencl si dojel pro jeden bod a bez bodu skončil Michal Škurla.

Škurla sice ve své druhé rozjížďce vyhrál, ale poté již nestartoval. Skvěle si vedl Eduard Krčmář, který se stával neporazitelným jezdcem závodu. I Mark Helmouth si často dojížděl pro tři body. Zostudit se nenechal ani Zdeněk Holub, který si celkově vyjel 12 bodů. A možným překvapením byl výkon Patrika Mikela, který si vyjel čtvrtý nejlepší výsledek, čili 11 bodů. V roli náhradníka figuroval Václav Kvěch, pro kterého to byl první závod na pětistovce. Na dráhu se dostal několikrát. Jelikož Michal Škurla od své třetí rozjížďky nestartoval, dal tak šanci se svést právě Václavovi.

Ten sice neutržil ze svých jízd ani jeden bod, ale vyzkoušel si jízdy s českými juniory, což pro něj v budoucnu bude jistě přínosem. V 15. jízdě se Kvěch postavil na start ještě jednou, když byl Richard Geyer vyloučen za chybný start – najetí do pásky. Favorité byli předem jistí, nebylo proto překvapením, když se do finále probojovali Krčmář s Holubem.

Čtyřku finalistů doplnil Mark Helmouth z Nizozemska a Patrik Mikel. Dalo by se tvrdit, že pořadí v cíli finále bylo předem dané a tak pro nikoho nebylo překvapením, když si pro prvenství dojel Eduard Krčmář, kterému Zdeněk Holub “dýchal na záda” z druhé pozice. Třetí dojel Patrik Mikel a tak stupně vítězů byly kompletně v českém obsazení. Ač se Mark Helmouth snažil, na české juniory nestačil.

V mladší kategorii zvítězil neporažený Šifalda, druhý skončil Dobiáš a na nejnižším stupni vítězů skončil Daniel Šilhán.

Druhý a i rozhodující závod MČR juniorů se pojede v červenci v Divišově. Tam se rozhodne o mistrovi ČR v juniorské kategorii. Zatím má na juniorského mistra skvěle našlápnuto Eduard Krčmář. Jak to vše dopadne se dozvíme již v létě.

Facebook komentáře

Sdílejte články