Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiStředočeský krajLidé se mohou přijít poradit s veřejnou ochránkyní práv Annou Šabatovou na úřad Středočeského kraje

Lidé se mohou přijít poradit s veřejnou ochránkyní práv Annou Šabatovou na úřad Středočeského kraje

Lidé se mohou přijít poradit s veřejnou ochránkyní práv Annou Šabatovou na úřad Středočeského kraje

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová bude ve středu 20. května 2015 hostem Středočeského kraje. Kdokoli má zájem, může její návštěvy využít k předání podnětu k šetření nebo k získání informací, nechat si poradit s řešením obtížné životní situace, dozvědět se více o svých právech a o tom, v čem může ombudsman pomoci.

Kancelář veřejné ochránkyně práv otevře na krajském úřadu ve Zborovské ulici č. 11 v Praze 5 od 11.00 do 15.30 hod. informační stánek. V něm budou právníci veřejného ochránce práv přijímat podněty od občanů (stížnosti na úřady či na diskriminaci) a vysvětlovat působnost a pravomoci ochránkyně nebo průběh šetření.

V průběhu dne ochránkyně Anna Šabatová navštíví také Domov Laguna Psáry na Praze-západ pro děti i dospělé s mentálním postižením. Seznámí se s podmínkami v domově, péčí o klienty a s prací personálu. Setká se také se zástupci kraje a obcí. Neformálně budou diskutovat o nejčastějších problémech, s nimiž se lidé na ochránkyni obracejí, ale také o potížích, které řeší úřady.

Návštěvu Středočeského kraje Anna Šabatová zakončí od 17.00 hodin ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Interaktivní divadelní představení tu má otevřít hlavní téma diskuze, a to sociální péče o stárnoucí rodiče a s ní spojené problémy. Prostřednictvím reálného příběhu se účastníci večera dozvědí, jak řešit potíže spojené s péčí o blízkého, kde hledat pomoc.
ZDROJ: STŘEDOČESKÝ KRAJ

Facebook komentáře

Sdílejte články