Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Křest nové knihy Kláry Kotábové a Kairy Hrachovcové

Pribehy s dobrym koncem

Kaira Hrachovcová pokřtila knihu Prima mazlíček – Příběhy s dobrým koncem

V pondělí 30. 9. 2019 proběhl křest knihy Prima mazlíček – Příběhy s dobrým koncem. Během posezení v knihkupectví Luxor se čtenáři mohli setkat s milovnicí a ochránkyní psů, a zároveň ilustrátorkou knihy, Kairou Hrachovcovou.

Autorka knihy, stejně jako ilustrátorka se shodly, že je skvělé, když lidé čtou, a právě kniha Prima mazlíček –Příběhy s dobrým koncem se výborně hodí jak do knihovny dospělých, tak dětských čtenářů. Klára Kotábová, autorka knihy, podotkla: „S knihou je vždy svět veselejší, proto bych přála právě této, aby udělala radost co nejvíce lidem. A zároveň bych ráda poukázala na to, že cesta ke šťastnému životu každého jednotlivého pejska není vždy tak snadná, jak se můžeme domnívat. Velice děkuji Kateřině Kaiře Hrachovcové za to, že se citlivě ujala ilustrací, které poselství celé knihy významně podtrhují. Tedy to, že všichni na světě hledají lásku. Nejen lidé.“

Kmotra knihy, a zároveň ilustrátorka, Kateřina Kaira Hrachovcová, popřála knížce nejen své stálé místo v co nejvíce knihovnách, ale také to, aby dělala radost: „Jen knihy, které dávají radost, mají smysl. A tahle to určitě dokáže.“ Kniha byla netradičně pokřtěna jen slovy, protože se kmotry shodly, že je škoda každého výtisku, který by mohl udělat radost čtenářům, a právě ten výtisk, který měl být skropen sektem, poputuje do zvolené školní knihovny.

Anotace knihy: Prima mazlíček – Příběhy s dobrým koncem sepsala Klára Kotábová, ilustrací se ujala herečka Kateřina Kaira Hrachovcová. Průvodce psí duší plný příběhů, které chytnou za srdce. Co vše musí pejsci prožít, aby našli svůj vysněný domov s měkkou pohovkou, stále plnou miskou, mořem lásky? Stačí podívat se do psích očí a zjistíte, že někdy může být taková výprava za štěstím pořádně složitá. Naštěstí jsou psi optimisté a vědí, že pokud se situace nevyvíjí dobře, tak to stále ještě není konec. Čtěte příběhy pejsků, kteří se museli o své místo na slunci porvat.

Kniha zároveň navazuje na online i televizní projekt FTV Prima – Prima mazlíček, který má jediný cíl: Zaujmout a pomoci potřebným zvířatům. Nyní přichází pod svou značkou s knihou třiceti skutečných příběhů vyprávěných psy i jejich pány nebo ošetřovateli. Těmi psy, kteří to neměli v některé etapě svého života snadné, a trvalo jim poměrně dlouho, než našli svou smečku. Své psí štěstí.

Kniha je v prodeji od 16. srpna, doporučená cena: 279 Kč.

Knihu plná emocí i šťastných konců vydává agentura Solootions, FTV Prima a Euromedia. Více na www.primamazlicek.cz

Podobné příspěvky

dTest: Co dělat, když se mýlí banka

Afri

Rok francouzské kultury

Afri

Luděk Sobota naučil svou ženu lyžovat. Na Šumavě!

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady