Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Kreativní styl v oblékání v knize Smart Casual

Daniel Šmíd

Napadlo mě, že je čas poodhrnout závěsy, kterými bývají projekty, jako je moje nová kniha o oděvech mužů. Mohlo by Vás zajímat, co to mám vlastně na sobě na fotografii, kterou jsme po dokonalém zvážení z několika variant vybrali jako titulní. Věřím, že to bude pro mnohé z vás inspirací a pro některé překvapením.

Daniel-SmidKniha Smart Casual je o kreativním  stylu v oblékání. Je vhodné jej a jeho zákonitosti nejprve pochopit a pak zkoušet nalézt svoje vlastní vyjádření. Já osobně, a přesně takto jej popisuji ve své knize, jej chápu jako kombinaci neformálních a formálních oděvů, několika málo doplňků a pečlivě upraveného vzhledu.

Od hlavy až k patě

K holiči chodím pravidelně každý měsíc. Výsledkem mnou objednávané služby je relativně krátký střih vousů i vlasů na bocích hlavy a tváře, delší vlasy na temeni a nad čelem a také delší, souměrná délka vousů na bradě. Tváře i krk si holím každý den mokrou cestou, tedy štětkou z jezevčích štětin a mýdlem na holení. Používám dvoubřitý strojek.

Po několika zkouškách spodního prádla jsem “přistál” v Intimissimi a nemohu si vynachválit jejich polyamidové boxerky s extrémně dlouhou životností a neměnícím se vzhledem. Neviditelné ponožky jsem našel také v tam, kde bych je původně nehledal, a sice v Calzedonia. Na této fotografii mám na sobě světle šedé. Jsou univerzální. Do černých bot si oblékám ponožky černé.

Košile

Košile nosím, až na jedinou výjimku, šité na míru v krejčovství DELOR. Pro mě je to jasná volba. Každá košile sedí. Protože mám více méně stále stejnou postavu, není co měnit, řešit ani upravovat. Kravatu, kterou vidíte, jsem dostal jako dárek, je pletená z karmínové příze s jemným bílým vzorem.

Blůzu jsem objevil při mé návštěvě vintage shopu. Je vyrobená z pevného, ale lehkého bavlněného gabardénu. Podle visaček jsem zjistil, že jde o nepoužité zbytky, tzv. dead stock výstroje belgické armády. Ze stejného zdroje mám nenošené bílé Levi’s® 501, pevné široké kalhoty, které se ve své době staly přebytkem a nyní jsou pro mě pokladem.

Aby vynikla khaki blůza a kombinace s ryze “nevojenskou” červenou kravatou, zvolil jsem bílé kožené Vagabond tenisky. Splynou s bílými kalhotami a nepřitahují pozornost. Nemají na sobě logo ani nápis a to mně vyhovuje.

Výsledek

Moje pojetí Smart Casual je kombinací moudrého pořizování. Vše, co mám na sobě je ze čtyřech možných zdrojů: velmi kvalitní konfekce z obchodu, oděv na míru z krejčovství, dar nebo pozůstalost a vintage, tedy staré a přebytečné oděvy vysoké kvality. Také o tomto je moje kniha Smart Casual.

Aby mohla kniha vzniknout, potřebuji Vaši podporu. Knihu vydávám formou crowdfundingu, tedy předprodeje podobně jako letenky nebo lístky na koncert.

Prosím podpořte moji knihu

https://www.startovac.cz/projekty/smart-casual/

Daniel Šmíd

Podobné příspěvky

Registrace vozů značky Peugeot zaznamenala nárůst o 3,7%

Afri

Vychutnejte si novinky v podobě irských whiskey

Afri

Zahájeny oslavy 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena

Redaktor J.Hampl

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady