Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Kradou pošťáci roušky?

pošta rouška

Je to nesmysl, tvrdí odborový předák, prezident Federace výkonných zaměstnanců (FVZ ČR) Miroslav Prokop.Přinášíme vám rozhovor s prezidentem FVZ ČR Miroslavem Prokopem.

rouskaNa sociálních sítích proběhlo několik informací nespokojených klientů České pošty (ČP). Stěžují si, že se jim údajně ztratily zásilky, ve kterých posílají roušky. Co si o tom myslíte?

Já si myslí, že to je jen nesmyslné osočování zaměstnanců České pošty. A právě v době, kdy všichni zaměstnanci ČP pracují v náročných podmínkách, je takovéto osočení ze strany některých klientů opravdu nehorázné. Je třeba si uvědomit, že pošta musí fungovat a zaměstnanci vynakládají nemalé úsilí, aby zajistili pro všechny kvalitní dostupnost poštovních služeb. Denně komunikuji s mnoha zaměstnanci ČP, kteří potvrzují současnou náročnou situaci, ale většina z nich cítí zodpovědnost a snaží se své úkoly plnit s maximálním nasazením.

Co je podle Vás příčinou současných stížností na služby ČP

Otázkou je zda jsou ty stížnosti oprávněné. To, že někdo vypustí nějaké informace na sociálních sítích a další mu přitakávají, ještě neznamená, že stížnost je oprávněná. Lidé jsou ve stresu a snaží se vybít své frustrace. Někteří jedinci si pak své frustrace vybíjejí na zaměstnancích pošty. Množí se také případy, kdy klienti na pobočkách verbálně napadají přepážkové pracovníky. Neuvědomují si, že ČP přijala nutná opatření, která chrání jak zaměstnance, tak klienty.

Jaká jsou to opatření

Doporučuji všem stěžovatelům prostudovat si veškerá současná omezení poštovních služeb na www.ceskaposta.cz, kde je vše pravidelně aktualizováno. Lidé, prosím,  zjistěte si aktuální stav a pak si rozmyslete, jestli má vaše stížnost nějaký reálný důvod. A také si uvědomte, pod jakým tlakem jsou v současnosti zaměstnanci České pošty. Vzájemný respekt mezi klienty a zaměstnanci ČP je v současné těžké době potřebný víc než kdykoli předtím.

Co si tedy myslíte o stížnostech na ztráty zásilek s rouškami

Myslím si, že je to nesmysl. Klienti si musí uvědomit, že pošta není email, a to, že pošlou v pátek zásilku, ještě neznamená, že bude v pondělí doručena. Jak jsem již uvedl soustavně komunikuji s řadou zaměstnanců, jak doručovatelů, přepážkářů a taky s dalšími, kteří zajišťují chod ČP. Je nutné, aby také klienti dodržovali jistá pravidla. Vedení ČP umožnilo zdarma zasílat roušky za určitých podmínek. Samozřejmě se našlo spousta vykuků, kteří se snaží využít tuto nabídku k jiným účelům. To se ovšem dalo očekávat. Prostudujte si proto řádně podmínky zasílání roušek zdarma.

Dělají klienti některé chyby při podávání zásilek

Zásilka musí být v průhledném obalu a řádně označena adresou a nápisem roušky. Bohužel na některých obalech nalepené lístečky nedrží. Dejte tedy vše dovnitř, tak aby bylo vše čitelné a nemohlo se odlepit. Vše tedy řádně popište a zajistěte proti otevření. Před odesláním zavolejte adresátovi, zda má řádně označenou schránku. Kdo nemá řádně označenou schránku nemůže očekávat doručení. Když nedodržujete tato pravidla, pouze zatěžujete již tak silně vytížené doručovatele. Zamyslete se proto, než budete rozesílat stížnosti na sociálních sítích.

Máte nějaký vzkaz ohledně roušek pro klienty

Omezte návštěvy na pobočkách ČP, choďte na poštu jen v nejnutnějších případech. Ta zásilka na Vás na poště pár dnů počká. Samozřejmě na pobočkách dodržujte základní pravidla ochrany a hygieny. Buďte ohleduplní k zaměstnanců a nezapomeňte jim poděkovat. V přímé styku s doručovateli při přijímání zásilek u Vás doma dodržujte daná pravidla. Pošťákům otevírejte s rouškou, používejte vlastní propisku. Povinnost nahlásit, že jste v karanténě, ani snad nebudu připomínat. Ohleduplnost a vstřícnost je něco, co by mělo být v dnešních dnech samozřejmostí. Zaměstnanci pošty si zaslouží pochopení a přívětivé chování.

Radan Wolf

 

 

Podobné příspěvky

Tomáš Řepka pokřtil knihu Deník ze dna

Šebík

Hana Hindráková je spisovatelka a zve Vás na dobrodružnou cestu do Afriky

Afri

Program Novoměstské radnice-únor

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady