Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Konference Náboženství a společnost

Do Poslanecké sněmovny jsem na dnešní (20. 10. 2014) odpoledne sezvala zástupce židovského, křesťanského a islámského světa a zájemce z řad veřejnosti, abychom se pokusili definovat roli náboženství v moderní společnosti.

Jsou náboženství zbytečná nebo dokonce nebezpečná? Liší se věřící člověk od nevěřících spoluobčanů? Jsou u nás všechna náboženství doma nebo k nám některá nepatří?

Po pětadvaceti letech jsme stále tak trochu analfabety ve znalosti světových náboženství. Tušit, do kterého systému patří Ježíš, kam Muhammad a kdo byl Mojžíš, nestačí. Je smutné, že se po základech vlastní kultury začínáme pídit teprve v okamžiku, kdy mnozí straší islámem.

Považuji za nezbytné, abychom změnili způsob, jakým dostávají naši žáci informace o světových náboženstvích. Máme tendenci mluvit o náboženstvích jako o něčem, co bylo, a k našemu údivu ještě pořád nezmizelo. Také na věřící se díváme nevěřícně. Jsme zaskočeni tím, že kolem nás žijí lidé, kteří to, co není vidět, nejde koupit ani prodat, považují nejen za existující, ale dokonce za nejdůležitější ve svém životě.

Velmi si vážím toho, že pozvání přijali takoví odborníci, jako je profesor Halík či docent Hošek. Potěšilo mě, že akci podpořil nejuznávanější z našich islamistů, profesor Kropáček. S respektem vítáme také zástupce vyznavačů islámu.

Podobné příspěvky

Praha se připravuje na vinobraní , vstupné bude symbolické

Šebík

Vánoční Obchůdky s Albertem pomohou dětem z dětských domovů v Praze a ve Středočeském kraji

Afri

26. ročník renomované odborné ankety Auto roku 2020 vyhrálo BMW řady 3

Redaktor J.Hampl

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady