Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůPolitikaKoncem srpna roku 2015 se v Praze uskutečnila tisková konference Velvyslance Republiky Kazachstán v České republice Seržana Abdykarimova.

Koncem srpna roku 2015 se v Praze uskutečnila tisková konference Velvyslance Republiky Kazachstán v České republice Seržana Abdykarimova.

Koncem srpna roku 2015 se v Praze uskutečnila tisková konference Velvyslance Republiky Kazachstán v České republice Seržana Abdykarimova.

Pozornost byla věnována těmto tématům: 20 let výročí Ústavy Republiky Kazachstán, problematika atomové energetiky a ekologie, Mezinárodní výstava “EXPO 2017”. Velvyslanec vyzdvihl úlohu vlády v otázkách ekonomické situace v Republice Kazachstán a předložil záměr Republiky Kazachstán kandidovat na místo člena Rady OSN v letech 2017- 2018.

Seržan Abdykarimov vzpomenul na uzavření Semipalatinského zkušebního atomového teritoria 29 srpna roku 1991 a poukázal na to, že Republika Kazachstán je aktivním stoupencem zavedení nových ekologicky bezpečných technologii. V současné době Republika Kazachstán přikládá maximum úsilí v oblasti atomové bezpečnosti ve světě. Dne 27 srpna roku 2015 byla podepsána Dohoda o vybudování Mezinárodní banky uranu MAGATE na území Kazachstánu.
Velvyslanec poukázal na to, že v zemi se zavádí koncepce přechodu na “zelenou” ekonomiku. Dne 22 listopadu roku 2012 Republika dostala právo na uspořádání výstavy “EXPO 2017” v Astanu. Logem výstavy byl schválen symbol “Větrná energie”. Taková událost se odehraje poprvé na území Střední Azie. Pozornost bude věnována alternativní a obnovitelné energetice a efektivním technologickým postupům.
content_DSCN7410

Facebook komentáře