Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Knižní novinky z Albatros Media na leden 2021

VW-bus

Co byste si v lednu neměli nechat ujít. Abychom vám ušetřili čas a práci, vybrali jsme rovnou tipy na knihy, které by vám neměly uniknout.

  • Meli_jsme_stesti_velka_obalkaPíše se rok 1939 a členové rodiny Kurcových se snaží vést normální život. Stíny války však zahalují i jejich město, a tak jsou nuceni rozprchnout se do různých koutů světa. Dramatický útěk ze země, pracovní lágry i každodenní skrývání židovské identity – to vše najdete v autentickém románu Měli jsme štěstí, který Georgia Hunterová napsala podle skutečného příběhu svých předků. Ten dokazuje, že i v beznadějných situacích existuje něco silnějšího než nacistický teror: nezdolná vůle přežít a znovu se setkat s milovanou rodinou, až všechny tyto hrůzy skončí.

 

 

  • Sikanzen-vlakPro děti a jejich rodiče jsme připravili poutavou encyklopedii Dopravní prostředky, které pohnuly světem. Jak se naši předci přemisťovali před dávnými staletími i v nedávné minulosti? Kniha Štěpánky Sekaninové a Toma Velčovského zaujme díky spoustě zajímavostí a skvělým ilustracím Martina Sodomky mladší i starší čtenáře. Vydejte se za slavnými vynálezci a jejich nápady, které rozpoutaly technické revoluce, a svezte se moderními stroji, díky nimž se lidstvo dotklo hvězd.

 

MEZI NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIHY ROKU 2020 PATŘÍ: 

STINADLAPoselství ze Stínadel

Josef Červinka

Vraťte se do světa Rychlých šípů! Čeká vás příběh, který ještě neznáte.

Rychlé šípy dostanou od Losny zašifrovanou zprávu, v níž jim sděluje, že mu kdosi ukradl ježka v kleci. A tak se Rychlé šípy znovu vydávají pátrat do Stínadel. Ježek se nakonec objeví, ale vyvstanou kolem něj další otázky. Josef Červinka – Grifin se vrátil do světa Rychlých šípů a vypráví příběh, který si v tajemnosti a dobrodružnosti s Jestřábovou trilogií v ničem nezadá. Je neuvěřitelné, že román čekal na vydání celých čtyřicet let!

 

LINDA HABUROVÁ                        

PR manažerka

ALBATROS MEDIA a.s.

www.albatrosmedia.cz

 

Podobné příspěvky

Kam vyrazit s ratolestmi o prázdninách? Celebrity, dokonce i ty bezdětné, jsme vyzpovídali na minigolfu, který si zahrály přímo v areálu nákupního centra Europark Štěrboholy.

Šebík

„Život samoživitelek a samoživitelů nejen v době Covidu“

Afri

V odsvěceném kostele vznikne oáza klasické hudby, pod taktovkou pražského magistrátu

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady