Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiZprávy z PrahyKlusáky čeká nejvýznamnější dostih roku

Klusáky čeká nejvýznamnější dostih roku

Klusáky čeká nejvýznamnější dostih roku

Tradičně o první zářijové sobotě – letos tedy 7.9. – čeká na klusácké koně nejvýznamnější dostihový den celé sezóny, a tím je Klusácké derby. Nejlepší čtyřletí koně vyběhnou na dostihovou dráhu na Dostihovém závodišti v Praze 5 – Velké Chuchli v nejvýše honorovaném českém klusáckém dostihu – v Derby hlavního města Prahy o rovných 300.000 Kč.

Nad tímto dostihem převzalo Záštitu hlavní město Praha, které je také poskytovatelem finanční podpory zásadního významu, bez níž by vůbec nebylo možné klusáckou dostihovou sezónu v Praze uspořádat.

Pokračovat bude seriál dostihů vyhrazených pro francouzské klusáky Trotteur Francais, tentokrát jako Grand Prix du Trotteur Francais s dostihovou cenou 100.000 Kč, na který významnou měrou finančně přispívá vrcholná francouzské klusácké autorita LeTrot v Paříži.

I další ročníky koní se utkají ve velkých chovatelských dostizích, ať už je to Cena Labirinta pro dvouleté koně nebo Velká cena tříletých. Zpestřením odpoledne budou vystoupení Pražských mažoretek nebo jízda na koni zdarma.

Novinkou je spolupráce s pražskými lázněmi Jupiter, které věnují každému návštěvníkovi poukaz na lázeňské služby v hodnotě 500 Kč. Návštěvníkům i účastníkům bude k dispozici nově zrekonstruovaná restaurace v 1.patře tribuny. Atraktivní sázky na doběhy dostihů přijímá online sázková společnost Tipsport. Již samozřejmostí je vstup na dostihy zdarma.

Začátek klusáckých dostihů na Dostihovém závodišti v Praze 5 – Velké Chuchli v sobotu 7.9.2019 je mezi 13 – 14 h – aktuální startovní listina i přesný časový harmonogram budou zveřejněny po 2.9. na webové stránce pořadatele dostihů České klusácké asociace, z.s., www.czetra.cz.

Facebook komentáře

Sdílejte články