Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Kazachstán poskytuje humanitární pomoc sousedům

Astana

Humanitární pomoc je obecně přijímaná mezinárodní praxe poskytování vzájemné podpory členům světového společenství. V současné době v souvislosti s globální pandemií COVID-19 mnoho zemí poskytuje různou pomoc s cílem zvýšit jejich schopnost zvládnout tuto výzvu naší doby. A Kazachstán se toho také aktivně účastní.

prezident Kassym-Žomart Tokajev

Ve snaze poskytnout ekonomickou podporu svým sousedům během reakce na pandemii se prezident Republiky Kazachstán  Kassym-Žomart Tokajev rozhodl poskytnout humanitární pomoc Kyrgyzstánu a Tádžikistánu ve formě dodávek kazašské mouky ve výši 5 000 tun do každé země v celkové výši přes 3 miliony amerických dolarů.

Rozhodnutí bylo učiněno v souvislosti s oficiálními výzvami kyrgyzské a tádžické strany s cílem zajistit nepřetržité zásobování obyvatelstva potravinami.

Během telefonického rozhovoru s prezidentem Kazachstána  K. Tokajevem děkoval prezident Tádžikistánu Emomali Rahmon za podporu tádžického narodů v obtížné době pro všechny a za poskytnutí humanitární pomoci. Vyjádřil také uznání za pomoc při evakuaci tádžických občanů do jejich vlasti a při tranzitu zboží přes území Kazachstánu.

Také během telefonického rozhovoru mezi ministry zahraničních věcí Kazachstánu, Mukhtarem Tleuberdim a Kyrgyzstánem, Čingiz Aidarbekovem, vyjádřila kyrgyzská strana upřímnou vděčnost Kazachstánu za rozhodnutí poskytnout humanitární pomoc.

V blízké budoucnosti dorazí toto zboží na místo určení v Kyrgyzstánu a Tádžikistánu.

KazastanKazachstán, jako odpovědný člen mezinárodního společenství, v souvislosti s globální pandemií koronavirů nezůstává stranou a nadále poskytuje partnerským zemím nezbytnou humanitární pomoc. Takže v únoru tohoto roku Kazachstán byl jedním z prvních, který poskytl partnerskou podporu Číně uprostřed epidemie COVID-19 v podobě několika dodávek lékařských ochranných prostředků.

Poskytování humanitární pomoci je obecně jednou z důležitých oblastí zahraniční politiky Kazachstánu. V posledních letech poslal Kazachstán různou pomoc Antiguě a Barbudě, Afghánistánu, Bangladéši, Kyrgyzstánu, Moldavsku, Mongolsku, Myanmaru, Pákistánu, Srbsku, Sýrii, Turecku, Japonsku atd.

Galina/TZ/MediaStar

Podobné příspěvky

Milík: Jsem vděčný za další šanci

Šebík

Domácí kotle – výměna

Afri

Levnější nájemné ještě nějaký čas udrží mezi mladými Čechy oblibu bydlení bez rodičů

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady