Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Investor se podřídil požadavkům Prahy 3.

Rada městské části Praha 3 dne 20. 1. 2016 na svém zasedání odsouhlasila realizaci studie upraveného záměru projektu Jeseniova 38.

V souladu s doporučením Výboru pro územní rozvoj rozhodla, že poslední varianta D je kompromisním řešením, které plní všechny racionální požadavky, vzešlé téměř z ročního projednávání s Institutem plánování a rozvoje HMP, Prahou 3 a občany.
RMČ Praha 3 tak svým usnesením potvrdila doporučení Výboru pro územní rozvoj, který dne 12 1. 2016 tuto variantu naprostou většinou hlasů členů koalice i opozice (6:1) odsouhlasil.
Bytový komplex bude vystavěn na adrese Jeseniova 38, kde v současné době dožívá bývalý areál Českého rozhlasu v chátrajícím stavu. Oproti prvotnímu návrhu soukromého investora se radnici podařilo dojít k současné schválené variantě, označené jako varianta D. Ta se liší od původní studie, která měla dvanáct nadzemních podlaží tím, že významně snižuje výšku bytových domů. Nový bytový projekt bude mít pouhých sedm nadzemních podlaží, zatímco stávající blízké panelové domy jich mají devět a sousední osm.
Starostka Vladislava Hujová, k tomu říká: „Až čtvrtá předložená varianta představuje racionální kompromis mezi požadavky města, městské části, občanů a na druhé straně developera a jeho architektů. Navíc se nám podařilo domluvit vybudování nového veřejného schodiště, které bude pro obyvatele Žižkova příjemným vstupem na Parukářku.“
Dalším významným krokem vzešlým z jednání je dohoda, že na základě plánovací nebo obdobné smlouvy investor vybuduje na svém pozemku schodiště, které se tak stane novým vstupem na severní svah Parukářky.

Related posts

Dnes by mělo MPSV předložit pozměňovací návrh poslanecké sněmovně

Afri

Nový přístup k mobilitě to je PEUGEOT e-208  

Afri

Koncert Společná věc v Betlémské kapli

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady