Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Ekonomika Internet Zprávy z Prahy

Internetové obchody a na co si dát pozor

Internetové obchody (e-shop), jsou nedílnou součástí internetu. Nabízí širokou škálu výrobků či služeb. Setkáváme se ovšem i statkovými e-shopy, které nejsou spolehlivé.

Pro provozování internetové obchodu platí podmínky, stejně jako u provozování kamenného obchodu a zákazníci by se měli mít na pozoru právě před pochybnými e-shopy, aby nenaletěli vypočítavým obchodníkům. Internet jak již bylo zmíněno je zahlcen internetovými obchody. Proto je dobré mít se ve střehu a dát na následující doporučení:

Jaký e-shop vybrat?

V první řadě by jste si měli vybrat takový e-shop, který je již prověřený či má dobré hodnocení od jiných zákazníků. Samozřejmě, že jsou takové internetové obchody, které začínají a chtějí být dobrými. U této volby záleží na každém, zda se rozhodne rysknout a využít nabídku nového internetového obchodu.

Co by měl e-shop nabízet?

Každý internetový obchod by měl mít zboží skladem, možnost doručení do druhé dne či možnost objednání zboží a vyzvednutí na některé ze svých poboček. Rovněž je dobré si také někdy přečíst specifické vlastnosti o vybraném výrobku, či komentáře od jiných zákazníků, kteří si již vybraný výrobek zakoupili a mají sním nějakou zkušenost. Zákazník tak může předejít nečekaným komplikacím.

Každý interentový obchod by měl mít na svých stránkách uvedené kontakty pro případné informace a všeobecné obchodní podmínky, které jsou podle českých zákonů povinné mít na vých stránkách vystaveny.

Každý internetový obchod (majitel) má povinnost ze zákona vzít objednané zboží doti dnů zpět od doručení. Někteří obchodníci vyžadují výrobky mít zabalené v originálním obale bez poškození, což je na jednu stranu dobře ale na druhou stranu tento obal můžete poškodit při rozbalovaní výrobku i tak by měl obchodník vzít výrobek zpět, neboť pokud si například objednáte LCD Televozi nezjistíte přes zavřený obal, zda funguje či nikoli. Zda televize nemá poškozenou obrazovku, či zní vychází nějaký zvuk.

Podobné příspěvky

Slovenští muži udeřili v Praze

Jaroslav Hauer

Hledaný muž chtěl vykonat velkou potřebu v Čelakovského sadech. Strážníci zjistili, že je v pátrání Policie ČR

Afri

Pražské parky Prologis jsou u zákazníků velmi žádané.

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady