Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyIkonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague rozezní Obecní dům

Ikonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague rozezní Obecní dům

Bohemian Symphony Orchestr Prague(zdroj FB)

Ikonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague rozezní Obecní dům

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 6.dubna ve 20 hodin v prestižním koncertním sále  v Čechách – Smetanově síni pražského Obecního domu – jedno z nejpopulárnějších děl hudební historie – Carminu Buranu skladatele Carla Orffa.

Noemi150 umělců z Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí světově známá sopranistka Noema Erba a sólisté Národního divadla rakousko-brazilský barytonista Miguelangelo Cavalcanti a tenorista Josef Moravec. Celý koncert bude doplněn speciální světelnou choreografií. Bude se tedy jednat o velkolepou audiovizuální show.

Noema, stejně jako její kulturní dědictví a hudba, je plná energie, vášně a života. Díky své otevřené osobnosti a dechberoucímu hlasu je Noema Erba jedinečnou a promyšlenou umělkyní.

„Málokteré klasické dílo se těší takové oblibě napříč generacemi i posluchači různých hudebních žánrů,” poznamenal Martin Šanda na adresu Carminy Burany.

Jen skladba O, Fortuna, která zazněla v bezmála stovce filmových a televizních snímcích, byla vyhlášena jednou z nejužívanějších skladeb ve filmovém průmyslu. Kromě toho se však dostala také do hledáčku reklamních producentů, hudebníků a tvůrců počítačových her. Dočkala se tak popových i metalových úprav, remixů (např. od Tiesta),  beatboxového coveru nebo přepisu pro sólovou kytaru či bicí.

S odstupem času se tak jeví více než paradoxně, že v době svého vzniku byla Carmina Burana zpochybňována a slova F.J.Ewense, který v roce 1937 pro Kölnische Volkszeitung uvedl, že „není jisté, zda se toto dílo kdy dočká nějaké popularity“, se naštěstí ukázala jako zcela mylné proroctví. Do dnešní doby nebylo takto rozsáhlé dílo překonáno a nenechaly si jej ujít miliony posluchačů po celém světě.

Vstupenky na Carminu Buranu v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague jsou v prodeji v ceně od 990,-Kč.

Objednávky na emailu:  tickets@bohemianmusicagency.eu nebo tel. 00420 774 215 753

Titulní foto: Bohemian Symphony Orchestr Prague(zdroj FB)

Foto: Noemi Erba – Dan Hostettler Portraits Prague / šaty Irma Manjgaladze

 

Noema Erba, je česká zpěvačka, která je známá svým bezchybným tessiturou a silným lyrickým sopránovým hlasem. Noema často vyvíjí a provádí své vlastní koncertní série, které obvykle zahrnují klasickou operu, operetu a další hudební skladby. Mnoho z jejích představení obsahuje písničky od skladatelů jako Mozart, Puccini, Verdi, Dvorak, Lehar, Kalman, od známých jako Turandot, La Boheme, Don Giovanni a Le Nozze di Figaro.

Návštěvníci jejích představení mohou očekávat, že uvidí dokonalé herecké schopnosti a svůdnou přítomnost na jevišti. Pro tato představení často čerpá inspiraci od světových operních zpěváků, herců, filmů a dokonce i současných módních a stylingových trendů.Noema na pódiu i mimo něj je známá svou temperamentní osobností.

Noema Erba will be the special gues of inaugural concert of a new penitential festival in Venice called TRIDUUM – VENICE 2020, organized by Orchestra Classica Italiana, supported by Veneto Region, reteEventi2020, AVIS main Sponsor and also by American, Mexican and Czech Embassy.
In spectacular Church of St Mary of Miracles, she will sing with Schola Cantorum di Santa Giustina and Orchestra Classica Italiana conducted by Mexican Violinist/conductor Adolfo Alejo. The program will include Faure’s Requiem (1889 version) and Pergolesi Stabat Mater.

www.NoemaErba.com
soprano, Czech Republic

 

Společnosti Bohemian Music Agency a Bohemian Symphony Orchestra Prague byly založeny v Praze jeho současným ředitelem a šéfdirigentem Martinem Šandou. Vysoká profesionální úroveň všech hráčů orchestru je zárukou vynikající zvukové kvality, dokonalé plasticity a interpretování skladeb na nejvyšší stylové úrovni. Díky této skutečnosti má orchestr velmi široký repertoár a interpretuje i nejobtížnější díla, která byla v symfonickém žánru zkomponována. Od svého založení jsme vytvořili více než 500 koncertů a dalších eventů. Spolupracovali jsme s renomovanými hudebníky jako Michael Bublé, Sarah Brightman, Kosheen, Vanessa Mae, Gianna Nannini, La Gioa, 2Cellos, John Kelly, Visage, José Carreras, Richard Clayderman, Helene Fisher, The Tenors, Sabaton, Corvus Corax, ale také s rockovými legendami jako Steve Augeri, Bernard “Bernie”
Shaw, Joe Lynn Turner, Alice Cooper, Christopher Hamlet Thompson nebo Jimmy Wayne “Jimi” Jamison a další.Na české scéně uvádí orchestr mimo jiné řadu koncertů ve Smetanově síni Obecního domu v Praze a v katedrále sv. Klimenta.

red.

 

 

Facebook komentáře

Sdílejte články