Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Hlídka strážníků nalezla v noci na hřbitově silně podchlazeného starce

Strážníci Městské policie Praha 3 díky zvýšené kontrolní činnosti zachránili život stařečkovi, který upadl v odlehlé části hřbitova. Tam ho hlídka nalezla v noční hodině silně podchlazeného. Muž byl převezen do jedné z pražských nemocnic.

V sobotu v noci se strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3 rozhodili, v rámci zvýšeného dohledu na pražskými hřbitovy, provést kontrolu odlehlých a méně přístupných částí rozlehlého Olšanského hřbitova. Kolem jedenácté hodině večer strážníci nalezli mezi hroby ležící bezvládné tělo. Hlídka zjistila, že se jedná o zjevně staršího muže, který bez bot s vyhrnutým svetrem a vyhrnutou košilí ležel holým tělem na zemi. Muž byl sice při vědomí, ale byl silně podchlazený a nebyl schopen pohybu. Strážníci mu ihned poskytli první pomoc a zavolali na místo záchrannou službu. Stařeček se hlídce přiznal, že na hřbitov přišel kolem čtvrté hodiny odpoledne, ještě za světla. Poté se mu udělalo nevolno a upadl. Mezi hroby ležel skoro sedm hodin než ho nalezla hlídka strážníků. Protože část hřbitova byla tak odlehlá, musel na místo jeden ze strážníků záchranáře doprovodit. Záchranná služba následně devadesátiletého seniora převezla do jedné z pražských nemocnic.

Zvýšený dohled nad pražskými hřbitovy bude od 28. října, denně v rámci výkonu služby zajišťovat více než 400 strážníků. V tomto režimu budou kontroly pokračovat až do neděle 2. listopadu. Strážníci Městské policie Praha budou především svou přítomností preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků. Dále budou dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku, ale také na vozidla návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů.

Městská policie Praha doporučuje, aby návštěvníci hřbitovů nepodceňovali nebezpečí, byli ostražití a chovali se bezpečně podle následujících rad:

* Pokud možno nezůstávejte sami v odlehlých částech zejména rozsáhlejších hřbitovů.
* Buďte všímaví ke svému okolí.
* Pokud možno nenavštěvujte hřbitovy krátce po otevření a krátce před uzavřením objektu.
* Nevzdalujte se od svých tašek a kabelek, ve kterých máte osobní věci, doklady, platební karty a hotovost.
* Pokud se na hřbitově děje něco podezřelého, okamžitě to nahlaste policii.
* V automobilech zaparkovaných před hřbitovem nenechávejte žádné cenné věci, kabelky, tašky apod.
* V těchto dnech buďte zvlášť obezřetní i v městských hromadných prostředcích při cestě na hřbitov. Dávejte si pozor na své věci.
* Pokud to není nezbytně nutné, při špatném počasí raději hřbitovy nenavštěvujte.
* Pro případ poškození či zničení náhrobku si pořiďte jeho fotodokumentaci.

V souvislosti s touto pietní událostí připravilo oddělení prevence pražské městské policie sérii krátkých filmů, inspirovaných skutečnými událostmi, s tématikou bezpečného chování na hřbitovech. Senioři mají možnost tyto filmy shlédnout v rámci projektu „Senior Akademie“. Odkazy na upoutávku filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=sPCHGk3ovIw
https://www.youtube.com/watch?v=FcaFyGVl350

Podobné příspěvky

Jedinečná výstava iMucha – slavná sbírka v pohybu

Redaktor J.Hampl

Hraje se podle not světově významných centrálních bank

Afri

Mezi Washingtonem a Pekingem se otepluje

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady