Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Hejtman Petera se zúčastnil otevření nového logistického centra v Jenči

V Jenči na Praze-západ vyrostla tříhektarová logistická budova Prologis Park Prague-Airport. „Postavení nového logistického centra je vítanou investicí v regionu. Jeho strategická poloha poblíž Prahy a ruzyňského letiště jistě brzy přiláká zákazníky a přinese do kraje nová pracovní místa. Oceňuji také, že projekt vznikl s maximálními ohledy na životní prostředí,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který se ve čtvrtek 9. dubna 2015 zúčastnil jeho slavnostního otevření.

Během výstavby budovy s označením DC1 v Prologis Park Prague-Airport, jehož celková rozloha je 33 hektarů, byla dodržena striktní pravidla zajišťující ochranu životního prostředí i ochrany zdraví budoucích zaměstnanců. Budova také odpovídá nejnovějším standardům udržitelnosti podle environmentální metody BREEAM, což je systém hodnocení kompletní udržitelnosti budov skládající se například z emise skleníkových plynů, zdraví a pohody zaměstnanců či nakládání s odpady i vodou. Budova je osazena energeticky úsporným osvětlením LED, funguje zde přírodní zavlažování zeleně a optimální úsporné infrazářiče.

Prologis Park Prague-Airport je strategicky umístěn u rychlostní silnice R6 exit 7, pouhých pět minut jízdy od pražského Letiště Václava Havla. Park poskytuje výborné spojení s národními i mezinárodními obchodními trasami prostřednictvím Pražského okruhu a dálnice D5, jež spojuje Prahu s Plzní a dále s Německem. „Sledujeme silnou poptávku po distribučních prostorech zvláště v Praze a jejím okolí. Naše firma je připravena podpořit své současné i potenciální zákazníky a věříme, že umístění Prologis Park Prague-Airport, vysoká kvalita prostor a spolehlivá řešení v oblasti udržitelnosti uspokojí poptávku a stále větší nároky zákazníků,“ řekl Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu, kde už Prologis vlastní a spravuje více než 4,1 milionů metrů čtverečních distribučních prostor.

Podobné příspěvky

Stromojízda po památných a významných stromech Prahy

Afri

Nezmeškejte příležitost najít na veletrhu FOR ARCH nové obchodní partnery!

Redakce

Výpravný francouzský seriál VERSAILLES I na Prima LOVE

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady