Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiZprávy z PrahyHasičská fontána zavítá do Prahy, uvidíte největší vodní světelnou show

Hasičská fontána zavítá do Prahy, uvidíte největší vodní světelnou show

Hasičská fontána zavítá do Prahy, uvidíte největší vodní světelnou show

První červnovou sobotu se do Prahy sjede více než 1 000 hasičů ze všech krajů České republiky, aby zde vzdali poctu československému státu a na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má vlast společně vytvořili největší hasičskou vodní fontánu na světě. Vltava se díky hasičským stříkačkám doslova vzedme do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvoří unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před diváky odehraje světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku. 

Akce proběhne v sobotu 2. června 2018 od 22,00 hodin na Rašínově a Hořejším nábřeží mezi Jiráskovým a Palackého mostem.

Cílem celé akce je oslava sta let české státnosti hasiči České republiky a představení jejich práce netradičním způsobem. Živá vodní fontána bude vytvořena za pomoci všeho, co hasiči ke své práci normálně používají – požární čerpadla, požární hadice, požární proudnice. Jednotlivé kompaktní vodní proudy budou obsluhovat uniformovaní hasiči, kteří již nyní své vystoupení secvičují.

Akci iniciovali dobrovolní hasiči z Libereckého kraje, kde má pořádání podobných menších, hasičských fontán již třicetiletou tradici. Pravidelně také pořádají tuto velkolepou podívanou jako vyvrcholení Hasičských slavností v Litoměřicích. Odtud pak přišel nápad originálně oslavit výročí sta let republiky a největší hasičskou fontánu v historii předvést v Praze na Vltavě. Pro tuto příležitost byl založen spolek Hasičské fontány a osloven Hasičský záchranný sbor ČR jako hlavní partner, který bude zajišťovat technickou podporu.

Oslavte i vy spolu s hasiči a dalšími přáteli významné výročí české státnosti, prožijte slavnostní večer plný akce a odneste si zprávu o tom, že Česká republika je díky svým hasičům v těch nejlepších rukou.

Více informací k organizaci akce: http://www.hasicskefontany.cz/Praha

Facebook komentáře

Sdílejte články