Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaUměníGalerie Ocelových Figurín je první na světě, kde jsou ocelové plastiky jako živé

Galerie Ocelových Figurín je první na světě, kde jsou ocelové plastiky jako živé

ocelové auto

Galerie Ocelových Figurín je první na světě, kde jsou ocelové plastiky jako živé

V Galerii ocelových figurín se můžete setkat s oblíbenými superhrdiny ze světa komiksů, sci-fi a pohádek nebo nasednout do luxusních sportovních vozů a motorek. Jedinečný mezinárodní projekt, který se skládá z umělecky vytvořených exponátů z recyklovaných ocelových částí. Ozubená kolečka, převodovky, brzdové destičky, řetězy, šrouby, matice a jiné kovové komponenty slouží k výrobě figurín, z kterých některé váží i více než tunu a měří přes 3 metry.


autoNa výrobě ocelových soch se podílí 120 řemeslníků a umělců z celého světa a výroba jednoho exponátu trvá v průměru 8 měsíců. Žádná z figurín není litá ani vyrobená za použití těžkých strojů. Nejsou použity žádné formy, jedná se o ruční práci. Použity jsou pouze hořáky, svářečky, kladiva a řezače. Tato edukativní, interaktivní a zábavná výstava je určena pro všechny věkové kategorie, a ukazuje jak se dá recyklovat a upcyklovat starý a nepoužívaný materiál.

Začátek byl nevinný, zhotovili jsme stůl se skleněnou deskou, vyrobeném na základě motoru V8. Dnes se naše sbírka skládá z více 600 plastik, které lze obdivovat v Polsku i v Evropě. A to je jen začátek! Každá plastika vyžaduje 1 až 8 měsíců práce, z čehož nejdelší je výroba plastik automobilů – nad jejich vznikem stráví 4 řemeslníci až 7000 hodin.

Pamatujte si, že nás omezuje pouze naše představivost, říká majitel výstavy!

Galerii najdete ve části staré Prahy, hned na stanici metra Můstek v krásné zrekonstruované historické budově City Palais. Galerijní prostory se nacházejí na dvou patrech budovy s celkovou rozlohou 1200m² a naleznete zde přes 100 ocelových exponátů. K dispozici jsou samozřejmě toalety pro návštěvníky, šatna, bezbariérový vstup a toalety, výtah, přebalovací pult, wifi zdarma a v těchto horkých dnech vás určitě potěší, že naše prostory jsou plně klimatizovány.

V prvním patře Galerie se můžete zastavit u našeho obchodu s originálními suvenýry, který je zároveň i kavárnou, kde se můžete osvěžit např. domácí limonádou nebo ledovou kávou vyrobenou z kvalitní italské značky Piazza d’Oro.

Výstava Galerie ocelových figurín  je prodloužena do června 2020.

Jsou zde dětmi oblíbené filmové postavičky, které si mohou pohladit (stejně jako dospělí) a  “vše” vyzkoušet. Např. posadit se do aut a udělat si zajímavé fotky a také oblíbené selfie.

Andrej Bartík

Galerie ocelových figurín
www.galleryofsteelfigures.com
facebook.com/GalleryofSteelFiguresPraha

Facebook komentáře

Sdílejte články