Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Fresh senior festival 2020 ve Ville Pellé

Fresh festival

Fresh senior festival 2020 ve Ville Pellé dokáže, že všichni můžeme být vítězi. Osmý ročník Fresh senior festivalu se letos uskuteční 21. září 2020. Proběhne v krásném prostředí Villy Pellé v pražské Bubenči s mottem „Všichni jsme vítězi“. Stáří nebrání aktivitě, chuti objevovat nové, poznávat a žít společensky.

Petra JanuAkce, která dlouhodobě pomáhá aktivním seniorům, letos ukáže, že hravost není jen výsada mládí a stále platí, že kdo si hraje nestárne a neztrácí energii, optimismus ani ideály. Celkovou nekonvenční programovou koncepcí chceme upozornit na fakt, že zachování schopnosti hrát si a radovat se ze života má velmi příznivý vliv na psychosomatické projevy stárnutí v seniorském věku a zároveň prospívá mezigenerační komunikaci, říká za pořadatele Vladana Rýdlová, ředitelka spolku Porte a dodává: Hlavním tématem letošního ročníku festivalu jsou společenské hry, pomocí nichž otevíráme rozmanité nabídky aktivit, spojené s neformálními uměleckými vystoupeními mnoha žánrů. Snahou je vytvořit atmosféru přátelského sousedského setkání pro každého bez ohledu na věk a místo bydliště.“

 Pestrý program nabídne unikátní módní přehlídku, krátké divadelní představení seniorského divadelního souboru pod klubem Remedium nebo ukázky společenských tanců v podání soutěžících a profesionálního tanečníka Seniorské Stardance ve spolupráci se SENSEN. K radosti ze života patří samozřejmě i hudba, vystoupení tria Zdenky Trvalcové – Čevelové přenese všechny do sladké Francie a vrcholem programu bude vystoupení stále hravého šestašedesátníka Ivana Hlase a jeho tria.

Vstup na celý program je zdarma. Více informací najdete na http://www.freshseniorfestival.cz.

V interiéru Villy Pelé budou ve spolupráci s partnery také poradny a odborné konzultace na vybraná témata, vycházející ze zaměření festivalu.

Venkovní prostor poskytne možnost prezentace Policie ČR, Městské policie, Life Rescue, Celní správy a dále širokou škálu herních aktivit, řemeslných dílen a workshopů a poraden se zdravotním zaměřením.

Fresh senior festival pořádá spolek Porte v rámci projektu Fresh Senior tradičně ve spolupráci s Hlavním městem Prahou, MČ Praha 6, produkční společností Taktum a Villou Pellé.

Silvie Marková & Anna Vašátková

E: markova@s-m-art.com / anna@s-m-art.com

Fresh senior festival

KAROLÍNA POHLREICHOVÁ

pohlreichova.karolina@porteos.cz

 

Podobné příspěvky

Boj o Senát na Praze 8

Afri

V O2 aréně uvidíte jezdce, které znáte z TV

Afri

Daniel Barták vyhlášen nejlepším muzikálovým hercem na světě

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady